Skocz do zawartości

Leś-Tech 2011


Pomocna odpowiedź

Zawody jak na pierwszy raz wypadły całkiem nieźle. Zapału organizatorom nie brakowało. Jednak jest sporo do poprawienia i napisze o tym dlatego, żeby za rok było tylko lepiej.

Po pierwsze - ringi. Podstawowa rzecz do rozgrywek, a szału nie robiły, zwłaszcza biała linia, która zrobiona była z taśmy. Ogólnie mojemu robotowi to nie przeszkadzało, ale inni musieli podklejać ostre krawędzie, żeby jej nie zedrzeć. Drugą sprawą była brak stolików i krzeseł w miejscu serwisowym. Siedzenie na ziemi nie jest złe, ale jak już miałem coś zmienić w programie to albo nachylałem się nad kompem albo leżałem 😋 Po trzecie z tego co się orientowałem to przy rejestracji robotów brakowało dokładnej wagi (chyba była pożyczona) i wzorca do pomiarów robotów.

Dobre strony organizacyjne tego turnieju to zaopatrzenie żywnościowe (woda, soki, pączki, ciastka) 🙂 Dobre ograniczenie wejścia do strefy obok ringu. Co prawda ludzi było mało, ale taśma ograniczająca spełniała swoje zadanie. No i podobała mi się atmosfera całych zawodów, przede wszystkim "after party" koło samochodu 😃 Zainteresowani wiedzą o co chodzi ^_^

Link do komentarza
Share on other sites

Jakie "after party"?? Czy ja o czymś nie wiem :>?? Nie wiem gdzie Gryfu byłeś, ale my z Radkiem uczestniczyliśmy w planowanym przez hungrydevila :

sympozjum poświęcone "robotyce wysoko napięciowej"

🙂😃

To tak w kwestii świetnej atmosfery, która zaczyna się rozwijać bardzo intensywnie dzięki działaniom dolnoślązcczan 😋 i podejmowanej rękawicy <-tutaj też by się jakiś cytat znalazł 🙂.

Odnośnie organizacji- na plus chęć pomocy, troche słodkości, coś na mokro i nagrody. Pomimo takiej miejscowości widać, że poszukaliście środków i jak najbardziej były współmierne do rangi zawodów.

O dużym minusie Gryfu już powiedział i się dorzucam. Biała linia wykonana z papieru przyklejona do płyty była żenująca. Przy jakiejś wspólnej reakcji udało się zapanować nad problemem. Do organizatorów- widać, że jesteście obecni na diodzie, jak nie wiecie jak coś zrobić, to pytajcie, a na pewno wspólnie podpowiemy jak można rozwiązać problem.

Co do strefy serwisowej to ja raczej określam, że jej nie było. Było raczej tylko miejsce na ziemi pod ścianą gdzie można było się rozłożyć.

Zdjęcia z zawodów można wrzucić- trochę tego mam, pytanie tylko ile przejdzie przez administrację 😃

Była propozycja, żeby dla jednego ze zdjęć urządzić konkurs z szukaniem niepasujących elementów, ale tutaj.... to już musiałby się wypowiedzieć pomysłodawca (chyba pan sędzia 😃 )

Link do komentarza
Share on other sites

Barto wyślij wyślij fotki, bo ja nie mogę. Zostawiłem aparat u Hungrydevila w aucie i dopiero będę miał go w piątek. Zobaczymy ile przejdzie przez cenzurę admina 😋

Link do komentarza
Share on other sites

podpisuję się pod tym, co koledzy wcześniej napisali.

tradycyjnie wielkie dzięki dla:

-organizatorów, za trud i czas poświęcony na przygotowania,

-sędziom, nie wiem jak w pozostałych konkurencjach ale w minisumo poziom sędziowski naprawdę wysoki!

-sponsorom za to, że chcą dodawać dodatkowych emocji ufundowanymi nagrodami,
-kibicom za to, że poświęcili chwilkę na przyjście,

-uczestnikom za walkę na wysokim poziomie oraz mile spędzony czas.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Była propozycja, żeby dla jednego ze zdjęć urządzić konkurs z szukaniem niepasujących elementów, ale tutaj.... to już musiałby się wypowiedzieć pomysłodawca (chyba pan sędzia 😃 )

Pan sędzia (czyli ja) zdecydowanie zaprzecza jakoby był pomysłodawcą tego konkursu 🙂 Gdyby jednak konkurs się odbył to zaznaczam, że w sympozjum brałem tylko bierny udział (no może poza pierwszą częścią).

Na zawodach jak najbardziej pozytywna atmosfera, ale na pączka się nie załapałem 🙁 Dużo sponsorów, zaangażowanie organizatorów i było sporo ludzi do pomocy w organizacji, czyli organizacja jak najbardziej na plus. Szkoda, że nie dowiedziałem się wcześniej, że będą problemy z ringami bo mogłem w tej kwestii pomóc, jak i w kwestii wagi i miarki potrzebnej przy rejestracji.

Link do komentarza
Share on other sites

Wielkie dzięki za przybycie na tak małe zawody "gdzieś na końcu świata" 🙂

Ja osobiście bardzo się cieszę, że udało się coś takiego zorganizować u nas w mieście, przyjechało kilka robotów, być może udało się zarazić robotyką kilka osób (już słyszałem o planach stworzenia koła robotyków u nas w szkole).

Dzięki też za konstruktywną krytykę, w przyszłym roku na pewno się poprawimy. Już zacząłem załatwiać środki na profesjonalne ringi z mobot.pl. Jeżeli chodzi o strefę serwisową to trzeba było mnie zaczepić, w 5 min przynieślibyśmy wszystko co potrzebne, może to głupio zabrzmi ale na prawdę myślałem, że tam wam wygodnie 😋. Oczywiście brak wagi i wzoru to zwykłe niedopatrzenie, w przyszłym roku na pewno się to nie powtórzy.

Link do komentarza
Share on other sites

Musze potwierdzić, że impreza bardzo przyjemna - od początku do końca 😉

Z krzesłami/stołami to może rzeczywiście małe niedopatrzenie ze strony organizatorów, ale tak jak napisał Kacper jedno pytanie z pewnością by załatwiło sprawę, bo w szkole tego towaru nie brakuje 😃

Dziękuję wszystkim za atmosferę i jeszcze raz gratuluję zarówno zwycięzcom jak i tym, którym udało się wykonać robota i wystartować w zawodach.

Do zobaczenia w przyszłym roku na Leś-Tech 2012 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Hungrydevil jak zawsze stanął na wysokości zadania i zmontował fajną krótką relację. Może dzięki temu zwiększy się zainteresowanie tymi zawodami za rok jak już zaistniały na YouTube.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam prośbę. Na filmie ostatnie zdjęcie - to zbiorowe z moim logiem. Mogę prosić o podesłanie w wysokiej rozdzielczości? Jakby ktoś miał wersję z taśmą nie wchodzącą na moje logo tym bardziej prosiłbym o przesłanie na office@robodudes.com . Chciałem umieścić na stronie i będę bardzo wdzięczny za fajną fotkę 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Widzę, że szykuje się kolejna ciekawa cykliczna impreza 🙂

Ze swoje strony mogę obiecać większą pomoc przy kolejnych edycjach.

Co do galerii, to oczywiście zawsze chętnie wrzucę zdjęcia na Diodzie, wystarczy je przesłać na:

https://www.forbot.pl/fotorelacje/uploader/

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.