Skocz do zawartości

Studenci mechatroniki jak oceniacie informatykę w szkole?


nick

Pomocna odpowiedź

Witam

Pracuję w projekcie innowacyjnym, opracowujemy innowacyjny program uczenia się/nauczania informatyki dla szkół oparty na WiOO. Bardzo potrzebujemy opinii studentów nt jakości informatyki w szkołach.

Prosimy o wypełnienie krótkiej (5 minut) ankiety w tym temacie, link:

http://www.ankietka.pl/ankieta/65282/program-nauczania-informatyki-a-studia-info-techniczne.html

Wasze odpowiedzi pozwolą nam przygotować lepsze zajęcia!

Link do komentarza
Share on other sites

U mnie informatyka w liceum wyglądała tak:

Siedzi sobie informatyk na krześle, wszyscy grają w dsj albo inne gierki. Po 20 minutach do sali wchodzi wuefista żeby coś wydrukować. Patrzy na informatyka i mówi:

-Grzesiu! Ty w ogóle lekcji nie prowadzisz!

-No wiem, ja tak od początku roku

Link do komentarza
Share on other sites

u mnie w liceum była sobie kobitka, która program nauczania miała chyba od kogoś pożyczony albo z jakiejś książki i bez krzty zrozumienia dyktowała nam różne definicje itd. jakieś ćwiczenia polegały na tym, że dyktowała je z książki i jeśli rozwiązania nie zgadzały się z tymi w książce to był problem. Jak robiliśmy HTML'a to kolega się zapędził i zrobił prosty styl CSS to mu nie zaliczyła bo nie wiedziała co to jest? O nauce programowania to już nie wspomnę bo to ja z kolegą musieliśmy większość tłumaczyć, jak z resztą ze wszystkim. Hasło administratora mieliśmy już na pierwszych zajęciach, więc zazwyczaj się nie nudziliśmy ;] (ja i ten kolega, bo reszta nie ogarniała).

W szkole był też drugi nauczyciel, facet ogarnięty, prowadził kółko z programowania, ale program i tak był dosyć ubogi.

Wałkowanie office'a od podstawówki, podstawy html'a, programowania to tylko tyle żeby zobaczyć jak to wygląda, algorytmiki też prawie wcale.

Co gorsza na I semestrze studiów też miałem TI i wałkowanie office'a, robienie tabelek w excelu i prezentacji w powerpointcie, a na wykładach prof. nadzwyczajny twierdził że programowanie obiektowe to tworzenie programów okienkowych metodą przeciągnij upuść różnych buttonów itd. w tych różnych visualach.

Link do komentarza
Share on other sites

Prawda jest taka, że programowania trzeba nauczyć się samemu.Na studiach niby mieliśmy laborki z podstaw C ale sprowadzało się to do tego, że kobieta i tak nie ogarnia i do każdego tematu trzeba było zrobić jakieś programy na zaliczenie. A potem jak mieliśmy javę, visuala czy nawet asemblera po prostu mieliśmy określony deadline na zrobienie działającego programu jako zaliczenie i niekiedy w miedzyczasie na laborkach tłumaczone jakieś podstawy które są małą cząstką potrzebnych informacji

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wypełniłem.

U mnie akurat było bardzo porządnie. Zaczęliśmy od jakichś pierdół w HTMLu + CSS, potem PASCAL, C++. Na koniec trochę zapytań SQL przy okazji baz danych.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja tam studentem nie jestem dlatego nie wypełniłem tej ankiety. Właśnie kończe gimnazjum i teraz idę do liceum. U mnie informatyka wyglądała tak w podstawówce: kilka lat rysowanie w paincie, w 6 klasie trochę worda i powerpointa. Gdy szedłem do gimnazjum miałem nadzieje, że będzie coś fajnego, a tu znowu rysowanie w Paincie przez całą 1 klasę.. w drugiej miałem ze 2 lekcje poświęcone na Worda, 2 na Powerpointa i troche więcej na Excela. W trzeciej u mnie w szkole nie ma informatyki.

Podsumowując: informatyka w szkołach to beznadzieja, uczą jej nie informatycy tylko nauczyciele z innych przedmiotów którzy zrobili podyplomówki, a wiedzę mają mniejszą niż pierwszy lepszy łepek z podstawówki.

Link do komentarza
Share on other sites

Jestem w technikum mechatronicznym i u nas robimy głównie w autoCAD, ale mamy też zwykłą informatykę i był excel, word, powerpoint, gimp ( nic nas z gimpa nie nauczył i kazał nam niewiadomo co robić, nikt nic nie wiedział, żadnej lekcji nie było z gimpem). A poza tym CS, CoD1, heroes4, transformice'y. Nie jest luźno, ale strasznie też nie jest.

Link do komentarza
Share on other sites

U nas w technikum mechatronicznym jest ta "ogólna" informatyka, której lekcje ograniczały się do 3 informacji od nauczyciela:

-Dzień dobry.

-Proszę załączyć komputery.

-Proszę wyjść na przerwę.

Natomiast później na warsztatach jest programowanie PLC, autoCAD i do wyboru Solid Edge lub programowanie CNC. Do tego jeszcze nie dotarłem.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.