Skocz do zawartości

Czy do robota minisumo można zastosować lepkie koła?


nelik1987

Pomocna odpowiedź

Ostatnio wpadła mi w ręce podkładka pod telefon którą kładzie się na deskę rozdzielczą a telefon trzyma się jej jak przyklejony chociaż tak w zasadzie podkładka nie ma kleju tylko bardzo specyficzną gumę. Czy w zawodach minisumo koła pokryte taką gumą były by dozwolone bo wiem ze regulamin zabrania stosowania klejów i przyssawek ale to nie to samo prawda?

Link do komentarza
Share on other sites

o teraz dopiero dowiedziałem się o teście kartki o którym wcześniej nie słyszałem. dzięki za podpowiedź. Czy test kartki jest obecnie na wszystkich zawodach czy tylko na niektórych, bo nie w każdym regulaminie znajduję test kartki

Link do komentarza
Share on other sites

Nie na każdych, ale na wszystkich większych tak. Otóż testowałem do pewnego stopnia geckona i nie jest tak kolorowo jak się wydaje. Nawet pomijając klejenie się do kartki tą gumę strasznie ciężko skleić tak aby łączenie nie wpływało na jazdę. Jakiś robot na ostatnim Robocompie 2011 miał z tego gąsienice wykonane. Z teoretycznych rozważań niby ideał, efekt był moim zdaniem mizerny.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

I ja mam pytanie. Czy można przewrócić przeciwnika?

Wiele robotów ma opuszczaną klapę z przodu. Czy można coś takiego wsunąć pod robota przeciwnika i podnieść tym samym przewracając go?

Link do komentarza
Share on other sites

Podniesienie nie jest równoważne z przewróceniem robota 🙂. Zazwyczaj to pierwsze wystarcza aby przeciwnik stracił przyczepność i był nieszkodliwy. Nigdzie nie spotkałem się na zawodach, aby było to zabronione. W przypadku niskich robotów w kształcie klina czasem nawet nie potrzeba podnośników, żeby przewrócić przeciwnika. Aczkolwiek tomly pamiętaj o tym, że tak jak ty oddziałujesz na półkilowego robota przed tobą, TO SAMO on robi z tobą tylko w przeciwną stronę (III ZDN chyba 😉 ). No ale tu chyba lekko już zalatuje offtopem.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.