Skocz do zawartości

Płytka testowa i pełna wersja Bascom-Avr


Wojtek

Pomocna odpowiedź

Do tej pory zrobiłem kilka prostych projekcików z Attiny2313 i chciałbym się przerzucić na Atmege88. Moglibyście mi polecić jakąś możliwie najtańszą płytkę testową na ten procek? Chcę aby była kupiona a nie własnoręcznie zrobiona bo w razie problemów odpada kwestia złego montażu. Powinna posiadać również złącze ISP pasujące do złącza programatora AVTProg2. W sytuacji przerzucenia się na atmege zastanawia mnie jak wyglądała by sprawa korzystania z bascoma (bo chciałbym wykorzystać całą pamięć FLASH). Bo jakoś jako hobbista to wydawać 500zł mi się nie uśmiecha. Zastanawia mnie jak wy rozwiązaliście tę kwestię? Wiem że istnieje tańsza wersja Bascoma za 150zł z ograniczeniem do 8kb ,ale co jeśli zechcę wykorzystać kiedyś cały potencjał Atmegi16 albo 32?

Link do komentarza
Share on other sites

Armir nie zrozumiałeś mojego pytania. Wiem ,że oba to mikrokontrolery AVR tylko że mam kupioną płytkę testową do Attiny2313 a chcę teraz mieć też do Atmegi88. Wiem ,że do przerzucenia się na atmege wystarczy płytka testowa i pare kabelków, ale chciałbym od razu testować swoje programy i wykluczyć możliwość popełnienia błędu przy montażu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nawyk ten zestaw co mi podałeś to jest przecież do Atmegi32 , a ja szukam do atmegi8 (atmegi88). Doszukałem się ,że ZL2AVR jest do atmegi8 (atmegi88) ale jest dla mnie stanowczo za drogi. Czy na prawdę nie da się znaleźć tańszej płytki do atmegi88?

Link do komentarza
Share on other sites

Właśnie ja bym wolał żeby było na sztywno i aby płytka była dedykowana konkretnie dla atmegi8(8) bo to by mi skutecznie uniemożliwiło pomyłkę podczas podłączania nóżek do programatora.

Link do komentarza
Share on other sites

Będę miał kilka modułów niedługo na sprzedaż, bo zamówiłem sobie więcej sztuk dal siebie. Płyta ma na pokładzie atmege8(88) wyprowadzone są wszystkie porty na goldpiny. Posiada złącze KANDA, przycisk reset, i złącze śrubowe do zasilania. Rozmiary to 55x55mm. Zasilanie 5V. Jak będziesz chętny to mogę posłać Ci zdjęcie egzemplarza wykonanego w domu, termotransferem. Płytki będą wykonane w firmie, ale jeszcze mi nie przyszły.

Link do komentarza
Share on other sites

Wojtek, faktycznie się pomyliłem. Ale płytka do ZL2AVR też jest do dostania w AVT i to jeszcze taniej:

http://sklep.avt.pl/p/pl/49603/zestaw+uruchomieniowy+dla+mikrokontrolerow+avr+atmega8+-+plytka+drukowana.html

35zł za płytkę, 15zł za uC a peryferia wedle bieżących potrzeb - taniej się chyba nie da*. Sam w podobny sposób zaczynałem i mogę polecić początkującym.

* Oczywiście można jeszcze zainwestować w sam moduł z uC i wyprowadzeniami, ale na płytce uruchomieniowej masz wszystko przygotowane do podpięcia diod, przycisków, wyświetlaczy LED, LCD itd. No i nie ma "zabawy" z płytką stykową.

Link do komentarza
Share on other sites

Pozwolę sobie odświeżyć ten temat z uwagi na trzy pytanka. Jestem zainteresowany następującą płytką:

http://are.net.pl/?id=products&cmd=9&pid=25

Mam 2 pytania:

1) Z tego co widzę płytka ma niewymienny kwarc. Czy się mylę? To spora wada dla mnie. Co jeśli będę chciał przetestować projekt w którym będę potrzebował innego kwarcu?

2) Czy płytka umożliwia zasilanie z komputera? Mam programator USB - AVTPROG2 (kompatybilny ze stk500). Z tego co widzę to tak ale wolę się upewnić przed kupnem.

3) Sprawdziłem czy łącze od mojego programatora nadaje się do płytki. Okazało się że na płytcę jeden pin złącza ISP nazywa się SCK a u mnie CLK. O co z tym chodzi?

Link do komentarza
Share on other sites

Mam 2 pytania:

1) Z tego co widzę płytka ma niewymienny kwarc. Czy się mylę? To spora wada dla mnie. Co jeśli będę chciał przetestować projekt w którym będę potrzebował innego kwarcu?

Skontaktuj się z producentem i zapytaj, czy w miejsce kwarcu mogą wlutować 2 kołki gniazd. Osobiście tak właśnie zrobiłem zamawiając swoją płytkę i nie było z tym problemu (fakt, że producent inny)

2) Czy płytka umożliwia zasilanie z komputera? Mam programator USB - AVTPROG2 (kompatybilny ze stk500). Z tego co widzę to tak ale wolę się upewnić przed kupnem.

Nie widać na płytce złącza USB, więc albo nie jest zasilana z PC, albo tylko via programator. Sprawdź dokładnie schemat jeśli jest udostępniony.

Polecam jednak rozejrzeć się za płytką z USB. Przy wgraniu do procesora bootloadera programowanie staje się banalną bajką, bez programatora

3) Sprawdziłem czy łącze od mojego programatora nadaje się do płytki. Okazało się że na płytcę jeden pin złącza ISP nazywa się SCK a u mnie CLK. O co z tym chodzi?

To jest to samo i nie należy się tym przejmować.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.