Skocz do zawartości

Różnica pomiędzy ładowarkami


Grabki

Pomocna odpowiedź

Planuję swoje pierwsze zakupy w Hobbyking, w tym swój pierwszy pakiet Li-pol oraz ładowarkę.

Chciałbym kupić od razu dobrą ładowarkę, która mi posłuży, a nie najpierw bylejaką a później dobrą - to by była strata pieniędzy, wolę od razu zainwestować.

Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami:

1. link1

2. link2

Czym one się tak właściwie różnią? Czy opłaca się dokładać te 6$, czy to będzie strata pieniędzy. Jedyna różnica jaką widzę (oprócz nazwy modelu 😃) to:

Charge Current Range: .1~5.0A

i

Charge Current Range: .1~6.0A

Bardzo proszę, doradźcie co mam zrobić.

Link do komentarza
Share on other sites

Ta tańsza to starsza wersja tej nowszej. Jest prawie identyczna jak ta druga. Z maksymalnym prądem ładowania nie ma problemu. Większość ładować można max 2C. A tak dużych pakietów w robotach się nie używa.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ta tańsza to starsza wersja tej nowszej.

Nie do końca jest to prawda. Jedna jest produkowana przez Turnigy druga jest brandowana przez HK. Mogą się różnić jakością elementów, żywotnością i przede wszystkim jakością rezystorów na wejściu ballancera. Mogą mieć identyczny soft, bo w każdej siedzi prawdopodobnie atmega32 (siedzi w Turnigy Accucel-6) i będą działać w zasadzie identycznie. Ja posiadam tą Turnigy, polecał mi ją Treker, więc sobie kupiłem. Nie jest to cud techniki, ale jest jedną najlepszych ładowarek za takie pieniądze.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ja rozbierałem Accucella i HKC6 płytki w nich były identyczne. Jakość elementów możliwe ,że jest gorsza bo w tańszej HKC6 padła dioda prostownicza.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Pół roku temu stałem przed tym samym wyborem 🙂 Ponieważ po 2 latach używania prostej ładowarki 2-3s z balanserem nieprocesorowej postanowiłem przejść na coś lepszego.

Wybrałem Accucela i mogę z czystam sumieniem polecić. Pamiętaj, że do Accucela nie masz zestawu końcówek, dlatego polecam dodatkowo zaopatrzyć się w http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6697. Z przesyłką mieścisz się w 500g więc koszt wysyłki ten sam, a końcówki bardzo się przydają, bo dzięki nim naładujesz prawie każdy pakiet.

Pozdrawiam.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

A czy te końcówki są na pewno potrzebne? Bo już się zdecydowałem na tę ładowarkę, ale widz że do niej są jakieś końcówki. Pakiety mają po 2 końcówki jedna 2pin i jedna 3pin. Z tego co się orientuję to do ładowania służy ta 3pin (jeszcze nigdy w rękach nie miałem lipola 😃). Czy te końcówki, które mi podałeś na pewno się przydadzą?

Pomóżcie, żebym nie zrobił jakiegoś błędu i kupił wszystko co potrzeba, proszę 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

Dobra już zakapowałem jak napisałeś że musze obie podpiąć.

Mam jeszcze ostatnie pytanie, czy te wtyczki, które są na zdjęciu z tą ładowarkę, wystarczą i czy w ogóle je dostanę? Czy jest potrzeba kupowania wtyczek, do których link podał Linux?

Link do komentarza
Share on other sites

Wtyczka biała do której idzie dużo wąskich kabli - w zależności od ilości cel, jest to złącze do balansera.

W prostych ładowarkach to wystarcza i tylko ją podpinamy. Jednak w takiej jak np. Accucel musimy podpiąć złącze prądowe (to główne +/-) oraz wtyczkę od balansera. Najlepiej ładować pakiety z funkcją balansowania i wtedy wpinamy obie wtyczki, można jednak tez ładować bez balansera podpinając tylko wtyczkę główną (+/-) - jednak na niej są różne wyjścia w zależności od pakietu oraz producenta. Więc jakby nie patrzeć przejściówki są niezbędne. Szczególnie, że małe pakiety używane w robotyce nie mają standardu złącza prądowego używanego w Accucelu.

Otrzymujesz wtyczki które widzisz na zdjęciu z ładowarką. I na dobrą sprawę nie wykorzystasz żadnej w pakietach jakie będziesz używać w robotach.

Pamiętaj też, że musisz dokupić do ładowarki zasilacz 12V 5A, możesz tez zasilić ją z akumulatora samochodowego za pomocą krokodylków które są w zestawie.

Pozdrawiam.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ja miałem w zestawie już dość sporo przejściówek i jeszcze nigdy niczego mi nie zabrakło. Dostaniesz pewnie to co na zdjęciu, ale możesz dla pewności zapytać o spis kabli w HK.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Wielkie dzięki za pomoc. Wszystko stało się dla mnie jasne 🙂

Zasilacz jakiś znajdzie się, myślę że 5A nie będzie potrzebny przy moich wymaganiach 🙂

Wolę do nich nie pisać, bo coś nakręce, źle mnie zrozumieją i będzie kłopot 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.