Skocz do zawartości

[Eagle] Nasze biblioteki elementów elektronicznych do Eagle


Treker

Pomocna odpowiedź

Witam,
Szukam biblioteki eagle elementu L6234D w obudowie Power so20. Proszę posiadacza o udostępnienie.

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

Przeniosłem do właściwego działu i scaliłem z odpowiednim tematem.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam pytanie, czy biblioteka układziku mpc17c724 jest dobra ? Bo według dokumentacji pin 16 to VDD czyli +, a w tym libie jest, że to GND. Już jeden układzik zakończył swój żywot. Myślałem, że z powodu lutowania, które jest starsznie trudne, ale to była wina biblioteki.

Edit w załączniku poprawiona - jak ktoś może to niech rzuci okiem czy jest OK.

MPC17C724.zip

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Może trochę odkop, ale chciałbym użyć tych bibliotek z pierwszej strony i mam dwa pytania:

1. Czy te mocowania Pololu są sprawdzone i można je umieścić na projekcie do płytkarni?

2. Czy pady na TB6612 (na foto IC2) nie będą zalane warstwą opisową? Nie chciałbym później zdrapywać opisu żeby przylutować scalaka. Dla porównania dałem jeszcze Atmegę328P i AMS1117 żebyście zrozumieli o co chodzi.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli wyślesz opisówkę tak jak jest, z tymi zasłoniętymi padami, to będziesz mieć zasłonięte pady... Zrobiłem tak w Hornecie i musiałem drapać - nie polecam. W eaglu jednak wasrtwa opisowa jest na dwóch warstwach - jednej tej na samej górze i jednej głębiej, t/bdocu - sprawdź, czy te pady nie są w docu (ja tego nie sprawdzę niestety, bo zaprzestałem używania eagla : D ).

Link do komentarza
Share on other sites

Bobby, Przez dwa tygodnie nie było odzewu i zapomniałem o temacie. Wiem o warstwach t/b docu i na screenie są te warstwy wyłączone. Poprawiłem błąd edytując bibliotekę i teraz jest ok. Dziwne że nikt wcześniej tego nie zauważył/zgłosił

A BTW jakiego programu używasz teraz?

Link do komentarza
Share on other sites

Poczytaj o tworzeniu Gerberów, a wszystko stanie się jasne 😉 .

A tak przy okazji co do wartswy opisowej. Ja sobie zrobiłem własne wartswy, S_OPIS oraz S_TEKST.

Na warstwie S_OPIS zamieszaczam np. opisy switchy, zworek, złącz (np. RESET, START i inne) a na warstwie S_TEKST informacje które chciałbym aby się znalazły na robocie (np. nick z forum, rok stworzenia projektu, i oczywiście nazwa robota 😉 ).

Następnie przy tworzeniu Gerberów, jako warstwę opisową zaznaczam S_OPIS oraz S_TEKST, i już praktycznie żadna "szara" warstwa z Eagle mnie nie interesuje.

Link do komentarza
Share on other sites

Teraz zacząłem bawić się w circuitmakerze, jest strasznie wygodny 🙂 Chciałbym umieć KiCada, ale nie bardzo mam czas na nauczenie się go - CircuitMaker ma masę bibliotek (chyba te same co Altium) i jest darmowy także do zastosowań komercyjnych. Niestety, wszystkie projekty zapisywane są w chmurze i są dostępne dla wszystkich :/ za wyjątkiem 2 projektów "sandbox", które widoczne są wyłącznie dla Ciebie.

Link do komentarza
Share on other sites

sosnus, tworzyłem Gerbery i podglądałem je w ZofzPCB, więc już mniej więcej wiem o co biega. Ja wolę się nie przejmować tymi warstwami i używać domyślnych, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia/gustu 😉

Bobby, Ja chyba też przejdę kiedyś na Kicada bo jak mi się przyjdzie zarobić na projekcie to będzie problem z licencją na Eagla 🙁

Link do komentarza
Share on other sites

Bobby, Ja chyba też przejdę kiedyś na Kicada bo jak mi się przyjdzie zarobić na projekcie to będzie problem z licencją na Eagla

Tylko wtedy jak przyjdzie zarobić? Bo nie rozumiem do końca, chodzi Ci o to że jeśli będziesz miał firme to wtedy chcesz mieć legalne oprogramowanie?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.