Skocz do zawartości

[Minisumo] Heston - worklog


Atom

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Atom po co zamawiać! Jak będziesz tak robił niczego się nie nauczysz! Rób płytki aż do skutku! Może estetyka nie będzie super idealna, ale nie wydajesz pieniędzy niepotrzebnie. Ja nigdy nie zamówiłem płytki i raczej nie zamówię. Chyba, że będę musiał, bo płytka będzie miała przelotki pod obudowami mikrokontolerów w TQFP. Mówię serio, nie inwestuj w coś co kosztuje, mogąc mieć to niższym kosztem.

Link do komentarza
Share on other sites

Ale obliczając bardziej opłaca się zamówienie jej w satlandzie niż zakup typu laminatu, papieru kredowego a także chlorku żelaza chyba. A poza tym to będzie raczej bardziej wymagający projekt i myślałem nad płytką dwuwarstwową. Wykonanie takiej płytki w domowych warunkach jest podobno trudne.

Także jest to kwestia do przemyślenia. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Atom jak tak będziesz myślał to tej płytki nie zrobisz 😉 Nie kupuj chlorku żelaza, lepiej nadsiarczan sodu (nadtlenosiarczan disodu). Płytki dwustronnej nigdy nie wykonywałem, ale mam taki zamiar w najbliższym czasie. Nie będę się tym zrażał, bo to nie jest kara tylko przyjemność 😉 Laminat dwustronny wymiarów kartki A5 kosztuje ~5zł. Nadsiarczan (kup od razu 1kg - ja tak zrobiłem rok temu i nie żałuje) za jakieś ~40zł do tego dobry papier od kolegi markosik20 z allegro (8,90zł za 50 kartek) i trawimy 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

A jak to jest z tymi drukarkami laserowymi, ponieważ mam tak ową, ale słyszałem że paper kredowy często przykleja się do do bębna. Miesiąc temu zakupiłem drukarkę laserową i trochę sie boję że ją popsuje.;/

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.