Skocz do zawartości

[Minisumo] Heston - worklog


Atom

Pomocna odpowiedź

Popieram naukę robienia płytek samemu. Jak opanuje się technologie jednostronną to 2 stronna jest stosunkowo niewiele trudniejsza. Przelotki pod TQFP domowymi sposobami są całkowicie możliwe. Nie będę robił offtopu- jak ktoś nie wie to PW.

Dzięki innowacjom/próbom nowych technologii podwyższamy poziom robotyki i zawodów. Jeżeli ktoś ma nowatorski pomysł, a teoretyczne rozważania mają sens, to warto zrobić prototyp i sprawdzić praktycznie. W ten sposób m.in mamy jeżdżące turbiny.

Co do konstrukcji 1-2 stronnych. Moim zdaniem największa zaletą jest brak konieczności obrotu o 180 przy dojechaniu do końca ringu. Jednak zazwyczaj konstrukcje takie mają rozkładane lemiesze/szpachelki co jest ich największą wadą 😃. Zazwyczaj też mają bardziej równomiernie rozłożony ciężar wynikający z konstrukcji.

Przy jednostronnej można ciężar inaczej przekierować.

Ja nie przypominam sobie takiej odmiennej opcji- konstrukcja 2 silnikowa , klin z przodu i z tyłu, silniki po środku- może Atom to coś dla ciebie?:>

Co do kredówki- zdarzyło mi się, żę papier się zaciął w drukarce pomiędzy bębnami. Było to wynikiem chyba 3 albo 4 nadruku na tej samej kartce. Problem taki może wystąpić przy pogiętej od ciepła kartce. Co do bębnów to raczej nie ma żadnego ryzyka uszkodzenia

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Armir, nie wiem czy łatwo go przestawić, bo trudno w niego trafić. U mnie w innych układach sprawuje się dobrze, więc dlatego poleciłem. Jeśli chodzi o inne fajne małe elementy, to polecam rezonatory z serii SMDXT324 (TME), są również trochę większe i mniejsze obudowy, ale dla mnie ta była optymalna.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.