Skocz do zawartości

Zrzuta na koguta. Czyli zakupy w Farlnell polska.


BlackJack

Pomocna odpowiedź

Koledzy jest następująca akcja. Zarejestrowałem się na stronie Farnell.pl. Dzisiaj dostałem potwierdzenie rejestracji oraz rabat 10% do wykorzystania na pierwsze zakupy, w ciągu miesiąca.

Farnell obsługuje kljentów indywidualnych, ale, jest pewien haczyk, trzeba dokonać zakupów za min 300zł. Ja osobiście takiego zapotrzebowania na elementy nie mam, wiec jak by ktoś coś potrzebował, można by zrobić zamówienie zbiorcze (tak do 350zł MAX tyle mogę wyłożyć), i można by się zaopatrzeć w kilka scalaków, jak kto potrzebuje ARMa, AVRa czy jaki mostek H.

Teraz pytanie czy byli by chętni ? Tzn. ja zamawiam, przychodzi towar, daje znać, przelewacie kasę za swój towar + koperta i ja wam wysyłam elementy.

Powiedzmy że czas do namysłu to do piątku, czyli do 14.10.2011.

Ja tak planuję części za max 100 zeta, wiec zostaje dla was 250zł do podziału na części.

Link do komentarza
Share on other sites

Farnell obsługuje kljentów indywidualnych, ale, jest pewien haczyk, trzeba dokonać zakupów za min 300zł.

Hmm dziwne, wielokrotnie robiłem zakupy w Farnellu i były one w większości poniżej 300zł i bez problemu miałem je realizowane.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak jak płacisz kartą płatniczą, przelewem nie da rady. Oni maja jakiś porąbany system wpłat za towar.

Przynajmniej tak mi to wyjaśnił ich konsultant, i nie zanosi się na razie na zmianę polityki w tej kwestii.

A mnie osobiście nie opłaca się wyrabiać specjalnie karty płatniczej, tylko po to żeby raz u nich kupić, a szkoda trochę tej zniżki.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Toś zadał pytania?

Co do pierwszego to nie wiem, o co chodzi ?

Co do drugiego, to chodzi o to że jak byli by chętni coś kupić, to temat jest aktualny do piątku.

PS. Jeżli ktoś by jednak coś chciał to proszę trzymać sie formatu wpisu:

Pełna nazwa produktu (nr. produktu) - ilość w szt.

Np.

PIC16F1828-I/P (1814925) - 2szt.

I sprawdzajcie stan magazynowy na ich stronie, bo jak czegoś nie będzie to może okazać się że trzeba miesiąc na to czekać.

Link do komentarza
Share on other sites

BlackJack, o to mi chodzi, że dzisiaj mamy chyba 11.10.2011. Czas do zastanowienia się mamy do 07.10.2011. Post został wysłany dzisiaj, więc dzisiaj dajesz nam czas do zastanowienia się do zeszłego piątku.

Link do komentarza
Share on other sites

Farnell obsługuje kljentów indywidualnych, ale, jest pewien haczyk, trzeba dokonać zakupów za min 300zł.

Potwierdzam, w lutym zamawiałem i 300zł było limitem

300zł nie jest limitem zakupów dla klientów indywidualnych, jest minimum wartości zamówienia przy zapłacie przelewem, a to jest różnica, więc już nie wprowadzajmy innych w błąd.

Ja jestem klientem indywidualnym, ale przy zapłacie z pomocą karty kredytowej można dokonać zakupów na dowolną kwotę, niższą niż 300zł.

Link do komentarza
Share on other sites

300zł nie jest limitem zakupów dla klientów indywidualnych, jest minimum wartości zamówienia przy zapłacie przelewem, a to jest różnica, więc już nie wprowadzajmy innych w błąd.

Potwierdziłem to co usłyszałem od Pani Karoliny (która telefonicznie przeprowadzała mnie kilkukrotnie przez zamówienie) niezależnie od tego czy karta czy przelew.

Dlatego potwierdziłem to co napisał:

Farnell obsługuje kljentów indywidualnych, ale, jest pewien haczyk, trzeba dokonać zakupów za min 300zł.

Jeżeli masz inne doświadczenia, to OK. Ja mam takie jak opisałem wyżej.

A historię tego zamówienia można przeczytać tutaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9060326#9060326

Link do komentarza
Share on other sites

W ramach ciekawostki:

Spytałem jeszcze Pana Roberta Sobieckiego z Farnell Polska jak aktualnie wygląda sprawa z zamówieniami i otrzymałem między innymi taką informację:

- Przy zakupach z platnoscia w formie karty kredytowej limit minimalnej wartosci wynosi rownowartosc 30 EUR

- W przypadku nowych firm lub osob prywatnych ktore chca dokonac platnosci przelewem – minimalna wartosc zamowienia to 300 PLN

- Osobom I firmom nieposiadajacym waznego numeru VAT EU nie mozemy otworzyc konta

- W takim wypadku do faktury doliczany jest podatek VAT

- Firmy ktore posiadaja wazny numer VAT EU I maja otwarte konto handlowe w Farnell placa przelewem po dostawie bez limitu wartosci zamowienia

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.