Skocz do zawartości

Różnice między serwem MG-90 a MG-90S


jawa

Pomocna odpowiedź

Witam,
Czy ktoś z forumowiczów używał serwa Tower Pro MG-90 i MG-90S? Czy one praktycznie czymś się różnią? Z opisu wynika, że MG-90 jest lekko wolniejsze i silniejsze. Czy to jest zauważalne? Różnica w cenie jest o 1/3'cią.

Przeszukuję sieć na wolne, lekkie i rozsądnie silnie (>=2kg) serwa micro. Jeśli ktoś takowe zna to proszę o linka, przyśpieszy mi to przeszukiwanie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

wolne, lekkie i rozsądnie silnie (>=2kg) serwa micro.

Wolne zawsze da się zrobić 😉 Nie miałem porównania do MG90S, mam tylko MG90, i ma dobry stosunek jakości do ceny. W jakim przedziale cenowym szukasz tych micro serw?

Link do komentarza
Share on other sites

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=12583&osCsid=ee5177d6ce3975235d9f39275088d72a

Alturn AAS-316, 3kg przy 4,5V - 4kg przy 6V. Przejrzyj sobie ogólnie serwa Alturn w tym sklepie, to są takie tańsze ale silne serwa, miałem do czynienia z serwami 25kg/cm i nie mam im nic do zarzucenia (prócz tego że żrą 3A 😋 )

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

W sensie serwo nieprzerobione? Obstawiam, że poleci dym, chociaż jest jeszcze opcja taka, że strzeli. W każdym razie, nie będzie działać (elektronika się spali). Jeśli nieprzerobione, to pogrzeje się, będzie działać coraz wolniej aż całkowicie stanie. Na wieki.

Link do komentarza
Share on other sites

Bobby, poknociłeś 😃 Nieprzerobione serwo ma elektronikę którą prawdopodobnie spalisz, jak przerobisz, czyli wyjmiesz elektronikę i zostawisz sam silnik, to przewoltujesz silnik i zmniejszysz znacznie jego żywotność.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, mam na myśli serwo nieprzerobione, bo potrzebuję stricte serwa, dzięki za informacje. Potraficie powiedzieć, ile prądu może maksymalnie wziąć przykładowe microserwo? Pytam zawczasu, żeby się mniej więcej zorientować, jak będę mieć na warsztacie to po prostu sobie zmierzę, ale chciałbym mieć wcześniej pojęcie.

Link do komentarza
Share on other sites

Podziękowanie dla KD93 za szybką odpowiedź (3 min. od umieszczenia na forum).

Prąd dla serwa przy zatrzymaniu może zaskoczyć np. według producenta Alturn AAS-780 13.2kg ma 950mA, a Alturn AAS-316 2.4kg ma 1040mA (parametry przy 4.8V).

Znacznie silniejsze serwo ma prąd mniejszy.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.