Skocz do zawartości

Gdzie można znaleźć szeroki asortyment części mechanicznych?


GrCu

Pomocna odpowiedź

Jeśli chodzi o elektronike to z tym nie ma problemów, bo praktycznie w jednym sklepie internetowy (firmie) można dokonać zakupu wielu różnorodnych elementów. Jednak w przypadku mechaniki nie jest to już takie łatwe. Z dostaniem elementów np. samochodowych lub innych maszyn oraz takich pod miniroboty nie ma większych problemów. Jednak jeśli potrzeba zastosować coś "pomiędzy" to należy sporo się wysilić aby cokolwiek znaleźć tym bardziej nie opłaca się kupować jednego rodzaju elementu np. z allegro jeśli do wykonania konstrukcji potrzeba wielu różnorodnych elementów jak łożyska, sprężyny, wałki, tuleje itd.

Czy wiecie gdzie w internecie można znaleźć w miare tani szeroki asortyment części mechanicznych o wymiarach jak wcześniej wspomniałem "pomiędzy"? Może to być krajowy lub zagraniczny.

Link do komentarza
Share on other sites

Tylko napisz o co dokładnie chodzi.

Spory wybór ciekawych elementów mechanicznych znajdziesz w castoramie/praktikerze i podobnych sklepach. Mówię tu głównie o kółkach, zawiasach, drewnianych/aluminiowych/stalowych profilach itd.

Mając mały warsztat (spawarka, wiertarka itp.) można wiele z tym zdziałać

Link do komentarza
Share on other sites

Akurat z profilami i blachami alu sprawa jest prosta. Mi jednak potrzeba zrobić pożądne zawieszenie dla pojazdu ze znaczną masą, powiedzmy 10kg max, a więc wałki na których osadze koła + łożyska dla nich na prędkości do 1m/s + amortyzujące sprężyny z jednej strony i element typu dźwignia z drugiej - muszę wykonać 12 elementów.

Oprócz tego szukam sprzęgła, które pozwoli na przeniesienie napędu w obu kierunkach w czasie pracy silnika i nie połamie przekładni planetarnej w czasie rozłączenia silnika (konstrukcja typu silnik-przekładnia-sprzęgło-koło napędowe). Podobno są sprzęgła hydrauliczne z cieczą lepką, która to przenosi ruch z części napędowej do napędzanej, jednak są one ogromnych rozmiarów jak na mój pojazd i cena też pewnie nie mała.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jako, że mam podobny problem pozołę się dołączyć do tematu.

Potrzebuję śrubek i nakrętek 2mm meteycznych. Albo najlepiej takich jakie dodaje pololu do swoich silniczków i balcasterów, bo mimo identycznej średnicy gwint jest żadszy.

Najlepiej jakby był to sklep w łodzi bo potrzebuję dosłowonie kilku sztuk, robiąc zakupy w tme widziałem idealne, ale z min. Zamówieniem 100szt.

Link do komentarza
Share on other sites

Szczerze to nie wiem czym się chwalicie 🙂, jeśli chodzi o śrubki to ja uznaję tylko i wyłącznie stożkowe. Dlaczego takich nikt nie ma w asortymencie jako podstawy w różnych średnicach? Tylko śruba z łbem stożkowym da się ukryć (łeb) w laminacie:

Na powyższym zdjęciu śrubki krzyżakowe M2 z łbem stożkowym, źródło farnell 😋.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.