Skocz do zawartości

Skrypty i kalkulatory - nowa podstrona


Treker

Pomocna odpowiedź

Z braku czasu postanowiłem wcześniej uruchomić nową część wortalu, mimo małej ilości nowej funkcji myślę, że mogą się komuś przydać. Wierzę, że z Waszą pomocą rozwiniemy to wszystko szybciej. Na stronie tej pojawiać się będą kalkulatory oraz skrypty przydatne przy budowie własnych robotów.

Prosiłbym o publikowanie wszystkich uwag w tym temacie. Nie zawracajcie sobie głowie literówkami i innymi drobiazgami, to z czasem wyłapie. Bardziej zależy mi na sugestiach nowych kalkulatorów oraz generatorów.

Zapraszam do testowania: http://www.dodatki.forbot.pl/

Będę starał się miesięcznie dodawać lub poprawiać chociaż jeden generator, wszystko zależy od Waszego zainteresowania.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Treker brawo, brawo 😉 Ja dodałbym jeszcze kalkulator grubości ścieżek, prędkości jaką osiągniemy przy danej średnicy koła. Wiem, że jest to na innych stronach, ale lepiej jak wszystko zbierzemy do kupy niż jak mamy szukać potem po niezliczonej ilości portalach 😉

Ode mnie masz browca 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Fajny pomysł. Ja kiedyś w VB miałem napisany kalkulator który przeliczał mm na milsy, przydatne przy projektowaniu PCB, ale to były czasy EasyTraxa.

Przydatny, choć może nie dla wszystkich byłby kalkulator, pozwalający obliczyć częstotliwość wg. elementów, dla NE555.

Oczywiście pomysły można dwoić i troić, bo są kalkulatory dla USARTów, Timerów w AVRach itd.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dziękuję za uwagi. Zdaję sobie sprawę, że takich kalkulatorów może być masa, dlatego na samym początku chciałbym się skupić na takich typowo robotycznych, a dopiero później dodawać rzeczy bardziej ogólne.

Link do komentarza
Share on other sites

Zapowiada się ciekawie. Można by podzielić kalkulatory na mechaniczne i elektroniczne.

Choć tych drugich w internecie są setki.

Moja sugestia, czy mógłbyś treker dodać wzory z których ten kalkulator oblicza wartości? Ja nie jestem tak obeznany z teorii fizyki, a nie raz chciałem wstawić formułę do excela, która mi policzy wszystkie kombinacje. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

TurlacZ, jeśli chodzi o linkowanie w jakimś menu to faktycznie jeszcze nigdzie ich nie ma z racji BETY. W ciągu dwóch tygodni postaram się dodać jeszcze z dwa kalkulatory, wtedy będzie można całość jakoś lepiej zareklamować.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.