Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem uC do PC


flex

Pomocna odpowiedź

Witam jestem początkujący i mam problem:

zrobiłemprogramator

podłączyłem piny z programatora przez płytkę stykową do procesora, wszystko sprawdziłem 10 x ale w bascomie ciągle wyskakuje komunikat:

Could not identifi chip witch ID:00000

Co może być nie tak??

Odpowiedzi na to pytanie szukałem ale nie znalazłem.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link do komentarza
Share on other sites

Osobiście nigdy mi te simple electronics programmer nie działały, robiłem jeszcze dasa, dapa i dopiero jak zmontowałem bsd to zadziałało (a jest obsługiwany przez avrdude). Ogólnie polecam przestawienie się na avrdude, obsługuje masę programatorów, a jako że to program konsolowy można go prosto połączyć z bascomem, ustawiając external programmer. GUI również są dostępne (np. burn-o-mat, SinaProg).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1.Zasilasz procka ? Połącz VCC i AVCC (Do +) Wszystkie GND

2.Pokombinuj z trybami parrarel port w biosie.

3.Źle zlutowany programator.

Link do komentarza
Share on other sites

ps19 i już uczysz złych nawyków. Niech kolega podłączy procesor od razu tak jak się powinno - Avcc przez dławik do Vcc i kondensator 100n do masy. Aref również przez kondensator 100n do masy. Między Vcc, a GND uC wepnij kolejny kondensator 100n 😉

Link do komentarza
Share on other sites

piotreks-89, już mnie mocno wkurza to twoje wszędobylskie dławik na avcc - otóż dławik na tym pinie JEST ZBĘDNY jeżeli nie chcemy uzyskiwać super rozdzielczości na adc, a już tym bardziej, jeśli nie chcemy z niego w ogóle korzystać. Wystarczy podpiąć do vcc. O aref już kiedyś pisałem, nie jest to nóżka ot tak sobie do spięcia do gnd przez C...

Link do komentarza
Share on other sites

Bobby dobrze, skoro cię to tak denerwuje to ja się mogę przestać udzielać 😉 Staram się tylko pomagać, bo sam wiem jakie miałem początki. Owszem tutaj chodzi o filtr LC, który eliminuje zakłócenia na ADC. W tym przypadku może być i zbędny, ale skąd wiesz co kolega chce osiągnąć? Może akurat zależy mu na dokładnych pomiarach?

Sprawdzam schematy, bo lubię to robić. Zarazem uważam to za pomoc dla początkujących. Sam nie jestem żadnym ekspertem/profesjonalistą i uważam siebie za początkującego, ale czy to oznacza, że mam nie dzielić się wiedzą?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.