Skocz do zawartości

Pełna wersja BASCOM-AVR [KUPIĘ]


Pomocna odpowiedź

I zostaniesz już na tym poziomie (język), jak kol. Sabre do dzisiaj ...

W niczym mi to nie przeszkadza. A tak na marginesie znajomość Bascoma już dawno zarobiła sama na siebie 😋. Nie jestem programistą z zawodu i w pracy robię zupełnie inne rzeczy. Programowanie i robotyka to moje hobby. Dzięki temu, że Bascom umożliwia napisanie dowolnego programu na dowolnego AVRa w bardzo krótkim czasie, wykonałem kilka projekcików, dzięki którym wielokrotnie mi się koszt pełnej wersji zwrócił.

Link do komentarza
Share on other sites

W niczym mi to nie przeszkadza. A tak na marginesie znajomość Bascoma już dawno zarobiła sama na siebie 😋. Nie jestem programistą z zawodu i w pracy robię zupełnie inne rzeczy. Programowanie i robotyka to moje hobby. Dzięki temu, że Bascom umożliwia napisanie dowolnego programu na dowolnego AVRa w bardzo krótkim czasie, wykonałem kilka projekcików, dzięki którym wielokrotnie mi się koszt pełnej wersji zwrócił.

Oczywiście nie chciałem Ciebie urazić. Generalnie wyznaję zasadę, którą wielkimi literami napisałem w linkowanym wyżej artykule:

Każdy język jest dobry dopóki pozwala Ci zaprogramować mikrokontroler tak jak chciałeś.

Link do komentarza
Share on other sites

Wniosek jest więc taki że legalnej kopi nie ma prawie nikt

Tak się składa, że dwukrotnie wygrałem pełną wersję tutaj, na Forbocie, chyba w konkursach wakacyjnych. Nie mam co prawda paragonu zakupu, ale Treker dogadał się z autorem i jest to wersja 100% legalna. Linki aktywacyjne dostałem imiennie na maila - kiedy dowiem się, jak wyglądają szczegóły licencji (w szczególności czy możliwa jest odsprzedaż - mam dwie wersje), to dam znać.

Nie zgodzę się z podejściem "BASCOM-AVR=samo zło", bo ja również korzystałem z niego komercyjnie, do dzisiaj używam go przy uruchamianiu układów (czas), a C używam dopiero gdy programy są kluczowe "wydajnościowo" lub gdy przesiadam się na inną rodzinę uC. Moim zdaniem warto poznać oba języki i warto mieć bascoma zawsze pod ręką.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli nie planujesz pisać bardzo dużych programów istnieje także wersja rozszerzona do 8kB w cenie 158,67zł, jeśli nawet okaże się, że to dla Ciebie za mało można ją rozszerzyć do pełnej wersji za 282,90zł, co suma summarum wyjdzie taniej niż kupno pełnej wersji 😉 . W międzyczasie może zaczniesz programować w C i nie będzie potrzeby rozszerzania tej wersji.

Dyskutujecie na temat, który język jest lepszy, ale chciałbym zauważyć, że nie jest istotne, w czym się programuje tylko, na jakim poziomie się to robi. Nie lepiej pisać zaawansowane programy w Bascomie niż proste w C?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jeśli nie planujesz pisać bardzo dużych programów istnieje także wersja rozszerzona do 8kB w cenie 158,67zł, jeśli nawet okaże się, że to dla Ciebie za mało można ją rozszerzyć do pełnej wersji za 282,90zł, co suma summarum wyjdzie taniej niż kupno pełnej wersji 😉 .

Do dziwnej ceny się odwołujesz, lepiej chyba kupić u źródła i zapłacić 370zł niż w sklepie, który dodaje marżę równą 1/3 ceny.

Link do komentarza
Share on other sites

"Handel używanymi licencjami jest zasadniczo dopuszczalny. Podstawę prawną handlu stanowi „zasada wyczerpania praw“, podana w dyrektywie UE 2001/29. Zgodnie z tą zasadą prawo autorskie producenta wygasa w chwili sprzedania towaru. Producent może więc tylko jeden raz czerpać korzyści ze sprzedaży swojego produktu. Podjęte przez producentów oprogramowania próby ograniczenia handlu używanymi licencjami na oprogramowanie za pomocą określonych klauzul umownych nie są zgodne z myślą przewodnią zasady wyczerpania prawa UE i wskutek tego zasadniczo są one nieskuteczne."

Nawyk - więc zgodnie z powyższą informacją możesz śmiało mi sprzedać BASCOMA. Tylko teraz główna kwestia to za ile

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.