Skocz do zawartości

Czy można napisać program w php?


Aramis

Pomocna odpowiedź

Nie można. No chyba, że postawisz na uC serwer z jakimś systemem operacyjnym (jakąś małą dystrybucją Linuxa). Zresztą nawet wtedy nie będzie to proste.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

lolo1995 a powiedz mi jakbyś chciał tego dokonać? Nie spotkałem się z niczym takim i raczej się nei spotkam.

Nie wiem w czym widzisz problem. PHP jest dosyć podobne do C i jeśli nauczysz się tego drugiego to i pierwsze również pójdzie bez problemów.

Link do komentarza
Share on other sites

piotreks-89 Nie o to chodzi znam składnie C. Pytałem o to, bo nie wiedziałem czy jest coś takiego możliwe w językach skryptowych.

Ale teraz wiem, dzięki za odpowiedzi.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jako ciekawostkę napiszę, że jest to teoretycznie możliwe.

Dostępne są płytki z wbudowanym systemem Linux. Można na nich bez problemu uruchomić serwer PHP.

Odpowiednie skrypty mogłyby sterować robotem.

Pytanie jest tylko PO CO?

Z mojej strony powiem tylko, że o czymś takim myślałem. Chciałem mieć robota, który pilnuje mieszkania, gdy jestem poza domem...

Link do komentarza
Share on other sites

Z mojej strony powiem tylko, że o czymś takim myślałem. Chciałem mieć robota, który pilnuje mieszkania, gdy jestem poza domem...
To wtedy polecam zwykły router, na którym stawiasz OpenWRT, to ma wbudowany mały webserver, na którym stawiasz swoją mini stronkę w php, na którą wchodzisz komórką czy innym kompem. A php przesyła dane do robota po WiFi. Można też do routera podpiąć moduł Bluetooth na USB i tak sterować (nie szukałem czy OpenWRT obsługuje takie moduły).

Ja w podobny sposób widzę u siebie elementy "domu inteligentnego", gdybym miał coś dłubać w temacie.

Link do komentarza
Share on other sites

(..) A php przesyła dane do robota po WiFi. Można też do routera podpiąć moduł Bluetooth na USB i tak sterować (nie szukałem czy OpenWRT obsługuje takie moduły).

Można, openWRT obsługuje takie moduły. Można też po UART, albo bezpośrednio z pinów na płycie routera (jesli ma, ale zwykle ma), albo przez ft232rl lub pl2303/ca-42/dku-2 bo są sterowniki. Lub v-usb/libusb mozna uzyc, czy też TWI aka i2c. Możliwości jest wiele - można po BT, po Wi-fi, tylko że to raczej bez sensu, chyba że mowimy o jakims skomplikowanej platformie mobilnej - wtedy ma to sens, bo taki router TP-LINKA za 90zł ma dobry stosunek MHz i RAM do ceny:) Ale faktycznie, w odpalaniu PHP to raczej nie widze sensu (choc na openwrt oczywiscie spokojnie mozna), chociażby ze względu na fakt, cze komunikacja z resztą elektroniki jest utrudniona - lepiej c++ użyc, lub basha.

Link do komentarza
Share on other sites

No można użyć takiej klasy - ale ona opiera się na wywoływaniu exec(), to równie dobrze mogę wywoływać exec('getty') bez użycia żadnej klasy i komunikować się po serialu z dowolnym urządzeniem. Można też użyć DIO - dostępne w PECLu.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.