Skocz do zawartości

klonyyy

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Jestem pod wrażeniem. Mimo, że miałem właściwie dostęp do zdjęć na bieżąco to mnie zaskoczyłeś. Gratuluję sukcesów i życzę kolejnych 😉 Jedyne co mnie razi to plątanina kabli, reszta na prawdę super ci wyszła.

Mam jeszcze taką sugestię - jakbyś miał możliwość to wytnij Hakerowi w klinach otwory na czujniki. Następnie dodaj w programie zliczanie 5s timerem, a w między czasie czujniki już będą wykrywały przeciwnika 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

W jaki sposób opuszczasz kliny ?

Ja odpowiem za autora robota, bo to widać na filmikach - tak jak 90% mini-sumo, czyli siłą grawitacji/siłą odśrodkową - potrząsa delikatnie robotem, by opadły, lub się zaczyna obracać (wtedy też opadną). Podobnie działają flagi.

Link do komentarza
Share on other sites

W jaki sposób opuszczasz kliny ?

Ja odpowiem za autora robota, bo to widać na filmikach - tak jak 90% mini-sumo, czyli siłą grawitacji/siłą odśrodkową - potrząsa delikatnie robotem, by opadły, lub się zaczyna obracać (wtedy też opadną). Podobnie działają flagi.

Dokładnie 😉 Uruchamiam jeden silnik na 14 ms np do przodu a drugi również na 14ms tylko że do tyłu. W ten sposób robot kręci się (a raczej trzęsie) i opadają kliny i flagi.

Z tymi otworami w klinach to zamierzam tak zrobić ( gorzej z programem 😉 )

a plątaninę kabli chciałem zasłonić lecz gdy coś się odczepi i będzi trzeba to docisnąć to trzebaby całą pokrywę zdejmować 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.