Skocz do zawartości

Programowanie jaki jak najlepiej zabrać się za to?


Marcinas

Pomocna odpowiedź

Witam mam jeden mały kłopot chciał bym zacząć programować ale nie wiem jak się za to zabrać.

Myślę że język "C" był by w sam raz zbudowałem http://mirley.firlej.org/programator_na_usb_usbasp ten programator.

Czytałem że żeby programować trzeba mieć taką płytkę firmy atnel że można programy sprawdzać od razu i że jest to bardzo pomocne lecz cena jest dość zniechęcająca.http://atnel.pl/elektronika/zestaw-testowy-atb

Jakoś tak pałętam się z tym językiem czas leci a niedługo będę musiał pisać program a nie ma zupełnie pomysły jak się za to zabrać .

Jak by był ktoś miły i by mi napisał plan jak się za to zabrać tak żebym wyrobił się z programem do ms na zawody w gdańsku 😃 pozdrawiam i dziękuję.

Co warto przeczytać a czego warto się nauczyć żaby nie mieć problemów z programowaniem 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Przede wszystkim, żeby programować nie potrzebujesz żadnej płytki, wystarczy komputer i można się uczyć C czy czegokolwiek zechcesz.

Jeśli jednak chcesz się bawić w programowanie mikrokontrolerów, to też nie jest tak, że "trzeba" mieć akurat tą płytkę, którą podałeś w linku. Na początek radziłbym zainteresować się Arduino. Nie programuje się w czystym C, tylko w języku na nim bazującym, który uczy Cię typowej dla C (a właściwie C++) składni, ale jest zwyczajnie znacznie bardziej czytelny i przystępny dla początkujących. Płytkę Arduno, możesz kupić np. tu Możesz też od razu kupić płytkę, która będzie gotowym sterownikiem do robota (posiada mostek H 2x2A i wygodne wyprowadzenia do czujników) link.

Płytkę do Arduino możesz też zrobić samemu na podstawie schematów, które są dostępne w Internecie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.