Skocz do zawartości

Arduino, mostek H, zdalnie sterowany samochod- silniczki 9V kręcą się za wolno.


Pablo16

Pomocna odpowiedź

Jeśli nie pomylisz biegunów i odpowiednio ustawisz zasilanie płytki Arduino (starsze wersje nie mają automatycznego wyboru, trzeba ustawić odpowiednio przełącznik na zasilanie zewnętrzne) to wszystko będzie OK. Ja mam tak zbudowanego robota demonstracyjnego 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Nie bój się - podpinaj - będzie działać - musi! Czerwony do +, czarny do - na złączu ARK. Silniczki do pozostałych 2 złączy ARK i jazda 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Podpiąłem, nic się nie spaliło 😃 działa, ale bez żadnego efektu. Nadal wygląda to tak jakby silniczki dostawały 5V, ponieważ nie zwiększyły prędkości. Dodam, że akumulator podpąłem pod wejście ARK (na te śrubki) . Czy pomoże jeśli tym razem podepne akumulator po Vin i GND nie przez ARK tylko w zwykłe wejścia na Motor shieldzie?

Co to może być bo już nie mam siły normalnie...

Ale dzieki za podpowiedzi co zrobic 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Pablo16, zmierz napięcie na silnikach - tak będzie najłatwiej. Nie podpinaj na razie nigdzie indziej zasilania, bo możesz coś uszkodzić.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Najtańsze multimetry kosztują ~10zł. Koszty bardzo niewielkie, a masz podstawowe narzędzie, którym pomierzysz nie tylko napięcie. Wcześniej czy później i tak musiałbyś zakupić multimetr, bo bez niego daleko nie zajedziesz w tym fachu.

Link do komentarza
Share on other sites

Ok w takim razie zakupie ten sprzęt. Ale do tego czasu moze jeszcze jakieś pomysły? Na 99% silniczki zawsze dostaja u mnie na wyjściu 5V niezależnie gdzie podłączam zasilanie 9,6V (czy to przez jack, czy przez ARK). Nie mam jeszcze woltomierza ale sprawdziłem to podlaczając silniczki pod GND i 5V bezpośrednio z płytki arduino i działają w tym samym tempie. Powinny działać tak , jak działają gdy podpinam je do wyjścia Vin i GND tez bezposrednio do arduino - wtedy mają 9V.

Ale nadal nie wiem w jaki sposób mam podłączyć aumulator do motor shielda, aby silniczki dostawały na wyściu 9V a nie jak cały czas 5V.

Link do komentarza
Share on other sites

jesli spadek na mostku jest 1,5V bateria ma 9,6V i jest naladowana na max czyli powinna dawac te 7V na wyjsciu a na 100% tyle nie daje bo byłaby jakakolwiek różnica. Czyli nie ma już zadnej opcji aby dać 9V na silnik?

Link do komentarza
Share on other sites

Przy użyciu tego modułu, 9V nie będziesz miał nigdy właśnie ze względu na spadek napięcia na mostku. Generalnie przy zasilaniu z 9,6V ten spadek nie powinien być mimo wszystko bardzo dotkliwy. Jeśli jednak nie uda Ci się wykryć przyczyny problemu, możesz zastanowić się nad użyciem innego modułu, np DRV8833

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.