Skocz do zawartości

Poszukiwany młody zdolny z pomysłami


Szymon52

Pomocna odpowiedź

Witam

Poszukuje kogoś kto potrafiłby skonstruować fizycznie możliwie precyzyjny,kompaktowy system sterowania silniczkiem wykonującym ruch lewo-prawo.Najważniejsze w tym projekcie jest sterowanie które gabarytowo musi być mozliwie jak najmniejsze.

Jeśli twoją pasją sa wyścigi motocyklowe lub samochodowe i chciałbys wziąść udział w tym projekcie związanym własnie z sportem motorowym to proszę o kontakt.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem, co chcesz się dowiedzieć poprzez wolty i ampery. Jedynymi dwoma parametrami, które Cię powinny interesować (obok informacji o maksymalnie małych gabarytach) powinno być maksymalne obciążenie i budżet 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Skoro chodzi o coś związanego ze sportem motorowym to ja na pewno też jestem zainteresowany. Ale proszę o więcej informacji, może być też na PW.

Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuje wszystkim zainteresowanym za pozytywy odzew. Jeśli chodzi o szczegóły projektu to przedstawię je wybranym osobom. Tą osobę bądz osoby postanowiliśmy wybrać poprzez konkurs - zadanie które zamieścimy tutaj za tydzień w piątek wieczorem. Następnie do końca maja będziemy czekali na odpowiedzi. Z autorami najbardziej konkretnych opisów skontaktujemy się na początku czerwca.

Link do komentarza
Share on other sites

Przepraszam wszystkich zainteresowanych,niestety z powodu nadmiaru pracy nie zdążyłem przygotować zadania konkursowego.Proszę się go spodziewać w najbliższą niedziele.

Link do komentarza
Share on other sites

Na odpowiedzi (nawet te najbardziej szalone) czekamy do 6 czerwca 2012.

 

 

Oto zadanie:

 

Proszę wyobrazić sobie rodzaj hamowni motocyklowej,zamkniętej w szczelnym przeszklonym pomieszczeniu. W pomieszczeniu tym można symulować najróżniejsze warunki atmosferyczne. Między innymi z tego względu należy wyposażyć to pomieszczenie w urządzenie które zastąpi tam człowieka w kwestii dodawania i odejmowania gazu w danym motocyklu. Oczywiści nie chodzi o dodawanie gazu na zasadzie on/off. Ze względu na testy którym podawane są tam motocykle bardzo ważną kwestią jest dozowanie gazu. Przepustnice można otwierać/zamykać na wiele sposobów od bardzo szybkiego,po bardzo wolne i płynne. Zadanie zatem polega na wyposażeniu człowieka który znajduje się poza tym pomieszczeniem w taki rodzaj sterowania manetką gazu na odległość by mógł nią zarządzać równie precyzyjnie jak zawodnik na motocyklu.

Proszę pamiętać że prowadzone są tam testy wielu motocykli czyli system powinien umożliwiać stosunkowo sprawne wypięcie jednego i przygotowanie kolejnego motocykla do testów. Natomiast by niepotrzebnie nie komplikować tego zadania proszę zapomnieć na chwile o potrzebie zmiany biegów - załóżmy że skrzynie w tych wszystkich maszynach są automatyczne.

 

Wszystko zaczyna się od pomysłu:)

 

Życzymy powiedzenia

Link do komentarza
Share on other sites

Czytając cały wątek tak na prawdę trochę zagubiłem się co to tutaj robi...

Ale ok, temat zamykam, ja z tym konkursem nie ma nic wspólnego. Jeśli ktoś będzie zainteresowany może kontaktować się na PW z organizatorem.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.