Skocz do zawartości

Miniszlifierka


Cron

Pomocna odpowiedź

Przeglądając forum i artykuły zauważyłem, że wiele osób korzysta z miniszlifierek a za najlepsze podawane są dremele.

Stąd 2 pytania:

1) Czy na prawdę jest ona tak bardzo przydatna? Np mam starą metalową obudowę z komputera grubości ~3mm, czy taką miniszlifierką byłbym w stanie wyciąć z niej (w miarę szybko) drobne elementy do konstrukcji robota?

2) Czy produkty konkurencyjnych firm są dużo gorsze? Przykłady:

- najtańsza i najpopularniejsza na alledrogo nieznanej mi firmy falon-tech

Klik (MULTISZLIFIERKA MINISZLIFIERKA WIERTARKA FREZARKA, sprzedający: technikhurt)

- Droższa aczkolwiek również ze sporym osprzętem Skil Klik (SKIL 1415 szlifierka frezarka dremel wałek latarka, sprzedający: robo-kop)

I pytanie o samego dremela 300. Zauważyłem że większość ceny stanowi osprzęt bo samego dremelka bez żadnego osprzętu można dostać za 146zl z przesyłką a z osprzętem ceny podchodzą pod 300zł.

Z drugiej strony można znaleźć takie aukcje: klik (ZESTAW SZLIFIERSKI DO DREMEL 105 CZĘŚCI KOMPLET sprzedający: market_profi) gdzie osprzęt kosztuje 34zł z przesyłką.

Czy różnica w jakości jest tak duża, że warto dopłacić? A może płaci się za markę?

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

_allegro

Link do komentarza
Share on other sites

Na pewno częściowo płaci się za markę, Dremel jest powiązany z Boshem.

Mam taka jak ta pierwsza, tylko z inną naklejką 😉 U mnie służy bezawaryjnie już od około 2 lat.

Co do osprzętu, to możesz używać praktycznie każdego osprzętu do każdej miniszlifierki, o ile masz zaciski o odpowiedniej średnicy (a takowe zawsze można dokupić).

Co do przydatności, to oddaje nieocenione zasługi, 3mm blacha to trochę za gruba. Przetniesz, ale pójdzie dużo na tarcze. Blaszki bardzo dobrze się tnie do 1,5mm, przydaje się do laminatów, pleksy, do szlifowania, polerowania, wiercenia, przycinania np. śrubek, fazowania otworów - zastosowań jest naprawdę wiele.

[ Dodano: 10-05-2012, 20:35 ]

A, zapomniałem, jest bardzo dobra do robienia kraszanek na święta 😅

Link do komentarza
Share on other sites

Także mam taką jak ta w pierwszym linku. Kupiłem za 90zł w Leroy Merlin. Jedyny jej minus to taki, że końcówki dostarczone w zestawie są katastrofalnej jakości, ale czego się spodziewać po takiej cenie. Szkoda tylko, że są dosyć niebezpieczne bo kilka tarczy w twarz mi już poleciało (warto pamiętać o okularach ochronnych). Przydałby się też przycisk chwilowy, zamiast kołyskowego w niej, ale to już takie moje gdybanie ;]

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Szkoda tylko, że są dosyć niebezpieczne bo kilka tarczy w twarz mi już poleciało (warto pamiętać o okularach ochronnych).

Dlatego ja (oprócz stosowania okularów ochronnych oczywiście) ustawiam się zawsze w taki sposób, aby ewentualne odłamki czy pęknięta tarcza (jedna mi pękła narazie) nie uderzyły mnie - czasem trudno coś wycinać nie patrząc "wzdłuż linii cięcia", no ale wolę nie uszkodzić ciała;)

Link do komentarza
Share on other sites

Grzesieq94, to nie jest wina końcówek, bo przy budowie Waspa wytrzaskiwałem tak samo tarcze po 4zł/szt na jednym z droższych trzpieni na TME. To jest po prostu brak wyczucia, trzeba bardzo uważać, bo jeśli nie będziesz prowadził tarczy prosto w rowku, wpadnie ona w drgania i się połamie. Trzeba również pilnować, żeby obroty nie schodziły na zbyt niskie pod obciążeniem. Jeśli coś sie dzieje niepokojącego, starać się wyjechać tarczą z materiału. Ja już kilka razy wyciągałem odłamki z rąk, niestety jest to cena za brak uwagi. Okulary przy cieciu tarczami są niezbędne.

Przycisk chwilowy? Nie wiem czy by to było wygodne, trzymać cały czas przycisk równocześnie majstrując przy małych rzeczach.

hungrydevil, a próbowałeś coś robić na tańszych miniszlifierkach? Jeśli nie, to skąd wiesz że jest warta swojej ceny? Bo ja mam okazję teraz pracować z dremelkiem na praktykach i nie widzę różnicy póki co.

Link do komentarza
Share on other sites

KD93, nie zaprzeczam bo niewiele tym ciąłem, ale pierwsza tarcza rzeczywiście wytrzymała wycinanie kilkunastu kawałków laminatu 😉

Przycisk chwilowy - może nie do końca, ale np. taki pedał do miniszlifierki, dodatkowo regulujący prędkość byłby jak najbardziej przydatny 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Osobiście polecam Skila. Mam taki sam lub model niższy i na razie (to znaczy od 3 lat ) działa bezawaryjnie ,jedyny mankament jaki dostrzegam przy obecnej pracy (szczególnie na wysokich obrotach) to to że szlifierka wpada w wibrację (prawdopodobnie łożyska się trochę zużyły). Ciąłem nią chyba wszystko począwszy od stali nierdzewnej ( tutaj radzi sobie raczej słabo i trzeba uważać na tarczki które przy jednym błędnym ruchu rozpadną się na kawałki) przez blachę od obudowy kompa do drewna i laminatu. Jeżeli będziesz nią ciął często laminat ,a prawdopodobnie będziesz polecam zakup tarczki diamentowej ,nawet jakiejś taniej podróbki. Tnie ona laminat jak masło i nie ma obawy że się rozsypie. Jeżeli chcesz żeby twój zestaw do mini szlifierki był kompletny powinieneś zakupić regulowany trzpień (nie pamiętam nazwy) ,bardzo się przydaje jeżeli chcesz np. zamontować wiertło 0.6mm albo coś w tym rodzaju.

Link do komentarza
Share on other sites

Również polecam tarczki diamentowe... miałem dołączoną taką jedną sztukę do zestawu przy kupnie i jak dotąd wytrzymała dlłużej, niż 3-4 inne tarcze ( wszystkie popękały i rozpryskiwały się w różnych kierunkach... miałem to szczęście, że jeszcze ani razu nie dostałem odłamkiem). No i nie polecam tarczek z ząbkami (do cięcia laminatu przynajmniej). Póki co nie wiele wierciłem małymi wiertłami, ale wystarczyło na razie porządne zaciśnięcie rurek termokurczliwych ( porządne, bo jak zrobi się to niestarannie, albo przypali rurkę z jednej strony to może być niesymetrycznie - najważniejsze, by nie było bicia na boki)

Co do tego trzpienia mocującego, to poszukaj w temacie podlinkowanym przez Hungrydevil'a, tam była podana nazwa i nawet linki.

Link do komentarza
Share on other sites

(...)

Jeżeli chcesz żeby twój zestaw do mini szlifierki był kompletny powinieneś zakupić regulowany trzpień (nie pamiętam nazwy) ,bardzo się przydaje jeżeli chcesz np. zamontować wiertło 0.6mm albo coś w tym rodzaju.

Uchwyt wiertarski, albo zacisk narzędziowy - najtaniej to chyba proxxcon do miniszlifierek - ja mam taki:

http://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Zacisk-narzedziowy-Proxxon-05-32mm-trojszczekowy-28941/791

i jest świetny - można mocować wiertła od 0.5 do 3.2 mm.

Ten uchwyt wkręca się na drobnozwojowy gwint M8, więc jak taki masz w miniszlifierce to powinien pasować 😉 Mi pasuje (ja mam miniszlifierkę z "fairline" czy jakoś tak, kupiona chyba w makro czy jakimś innym markecie).

Polecam też stojak na wiertarkę z Lidla za 69zł (co jakiś czas się pojawia w ofercie, właśnie w tym momencie na przykład jest do kupienia;) ) - Za tą cenę to naprawdę dobry stojak wraz z imadłem - co prawda uchwyt nie pasuje do mojej miniszlifierki (chyba do żadnej nie pasuje..), ale za to pasuje do 2 wiertarek jakie mam w domu. Ale Miniszlifierkę też łapie, tylko trzeba sobie zrobić "oponkę" z hotglue:

http://diy.elektroda.eu/inne-porady/#mocowanie_multiszlifierki

http://diy.elektroda.eu/plytki-drukowane-od-a-do-z/#wiercenie

(ostatnia fotka w akapicie "wiercenie")

(źródło: diy.elektroda.eu, ale ja mam identyczny uchwyt i taki sam patent z hotglue).

Link do komentarza
Share on other sites

No i nie polecam tarczek z ząbkami (do cięcia laminatu przynajmniej)

One są za to świetne do pleksy, poliwęglanów i innych tworzyw sztucznych.

Link do komentarza
Share on other sites

KD93, kilka szlifiereczek mi się przewinęło przez ręce i dremel był jedną z lepszych. Jeśli bym teraz miał kupić szlifierkę trzpieniową do 200zł to bym się nie zastanawiał.

Proponuję aby nie ciąć w rękach tylko zrobić stół do siecią tak aby szlifierka była zamocowana na sztywno a element obrabiany się poruszał. Najlepiej zrobić stół ruchomy a element przytwierdzać do niego na sztywno.

Link do komentarza
Share on other sites

Ile osób tyle opinii :c

Przeglądając różne tematy/fora zauważyłem że jeszcze warte uwagi są Proxxon 240/E oraz Celma.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, dorzucę jeszcze kilka rzeczy które powtarzały się na wielu forach:

- Nie warto oszczędzać na końcówkach, wszyscy stwierdzają że te oryginalne dremelowskie są najlepsze (lepsze również od proxxona)

- Dremel oraz Proxxon to wyższa półka, reszta to "chińszczyzna" ( ale i tak wszystkie są robione w chinach ;] )

- Mimo wszystko ta 'tania chińszczyzna' może wytrzymać wiele lat a dremel zepsuć się po tygodniu, jednak prawdopodobieństwa na to są małe...

- Cięcie blachy 2-3mm miniszlifierką to czysty masochizm

- Giętki wałek jest bardzo przydatny i tutaj ciekawostka znaleziona na elektrodzie "Oczywiście do każdego produktu idealnym uzupełnieniem jest wałek giętki i tu uwaga wiele osób nie wie że po podłączeniu go do urządzenia należy przez ok. 1 min w wolnym "zwisie" go włączyć aby się ułożył(zniwelować naprężenia i skręcenia) "

Jeszcze będę musiał to przemyśleć bo różnice w cenie są spore.

P.S.

Zajrzałem do lidla ale tych stojaków nie było ; /

Link do komentarza
Share on other sites

- Dremel oraz Proxxon to wyższa półka, reszta to "chińszczyzna" ( ale i tak wszystkie są robione w chinach ;] )

O ile Dremel swoje elektronarzędzia robi w chinach to różnica polega na tym, że Dremel kontroluje wyroby chińczyków. Chińskie zamienniki nie są tak drastycznie kontrolowane pod względem jakości. One mają działać, aby się sprzedać. Później mogą się zepsuć.

- Mimo wszystko ta 'tania chińszczyzna' może wytrzymać wiele lat a dremel zepsuć się po tygodniu, jednak prawdopodobieństwa na to są małe...
Jak we wszystkim są wyjątki. Jednak jak kupisz Dremela to Ci w 99,99% dłużej posłuży niż tani chiński zamiennik.
Link do komentarza
Share on other sites

P.S.

Zajrzałem do lidla ale tych stojaków nie było ; /

No one ogólnie były w zeszłym tygodniu, bo zawsze od czwartku jest nowa oferta (teraz np. jest za 89zł zestaw "mebli" warsztatowych, tzn takich koszyczków i uchwytów do narzędzi), ale czasem po prostu jeszcze są na sklepie rzeczy które się nie sprzedały - w lidlu pod moim domem było jeszcze chyba 10 tych stojaków w piątek, 11 maja. No ale spokojnie - za kilka miesięcy znów będą 😉 Ja już widziałem je 3x w lidlu - po prostu trzeba śledzić lidl.pl i/lub gazetkę którą dostajesz pod drzwi i/lub bezpośrednio w sklepie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.