Skocz do zawartości

[LineFollower] Bez nazwy


Pomocna odpowiedź

Jeśli masz miejsce to na wejściu i wyj. Mogą być 220uF. Ale oczywiście większe-lepsze.

I ja bym dał po jednym ceramiku 100 n na wejście i wyjście, zamiast tych 0.33 uF i tego drugiego konda.

[ Dodano: 18-06-2012, 16:20 ]

Chociaż w sumie te też mogą być.

Link do komentarza
Share on other sites

Jest, ale zrób tak jak Ci mówimy uwierz napewno nie zaszkodzi jedynie może zrobić lepiej. To tak :

Jeden elektrolit 220 uF lub 470 uF na wejście stabilizatora ( lewa strona ) i jeden ceramik np.100nF a na wyjście 220uF i jeden ceramik również np. 100 nF. Jeśli nie kapujesz ( lub nie wierzysz ) spójrz na schemat mojego Hakera/ Hakera2 lub inne schematy.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jeszcze pewnie coś pozmieniam, aby płytka była jak najmniejsza, ale chciałbym wiedzieć gdzie robię ewentualne błędy.

Jakiej pojemności Waszym zdaniem powinien być akumulator? Czy 220 mAh to za mało? (mogę mieć takie dwa, żeby móc szybko wymieniać na naładowany).

To możesz te dwa piny od listwy (i schematu) odciąć żeby nie zajmować padami miejsca na płytce.

IMHO nie jest to konieczne, ale gdybym jednak to robił - żeby odciąć te piny od schematu i w projekcie PCB, mam edytować bibliotekę z tym elementem?

Link do komentarza
Share on other sites

Uwzględniłeś że grubość miedzi to 70um a nie 35? Według kalkulatora grubości ścieżek, którego stosuje 12 mil wystarczy na 1.6A. No ale ok, na wszelki wypadek poszerzyłem do 16 mil. Jeszcze zauważyłeś coś do poprawy?

Link do komentarza
Share on other sites

IMHO nie jest to konieczne, ale gdybym jednak to robił - żeby odciąć te piny od schematu i w projekcie PCB, mam edytować bibliotekę z tym elementem?

Nie - możesz użyć "change" na tym elemencie i po prostu wybrać zamiast tego listwę z mniejszą ilością nóżek. Nie powinno być żadnych problemów, jeśli oczywiście masz 2 nóżki nie podpiete i zmniejszasz element z 14 na 12.

Link do komentarza
Share on other sites

lukix, faktycznie, zapomniałem o tym parametrze 😋 Co nie zmienia faktu, że jeśli masz miejsce, to warto poszerzyć ścieżki.

Na twoim miejscu rozlałbym masę na obu warstwach płytki. Na pewno nie zaszkodzi, a może zniwelować zakłócenia.

Z własnego doświadczenia podpowiem Ci, że te pady od stabilizatora są za małe (a raczej ciężko się je lutuje). Dlatego proponuję, abyś edytował nieznacznie ten element 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Nie dało się zmniejszyć ilości pinów w tym złączu.

proponuję, abyś edytował nieznacznie ten element

Mógłbyś sprecyzować? Nieznacznie, czyli o ile? 🙂

Zaprojektowałem płytkę z czujnikami:

Oczywiście później rozleję masę.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.