Skocz do zawartości

[LineFollower] Bez nazwy


Pomocna odpowiedź

Gdybym użył komparatora z atmegi to:

8 czujników do ADC, 1 przez komparator

A teraz mam:

8 czujników przez komparatory, 1 do ADC

Więc i tak jest ten podział, a do tego nie tracę dwóch pinów na wewnętrzny komparator.

Przy takim ułożeniu ball castera, czujniki będą zbyt wysoko nad linią.

Na stronie botlandu pisze że przy wykrywaniu tylko biały/czarny mogą działać na odległości nawet kilku centymetrów. No ale jak mówicie że za wysoko to jeszcze pomyślę jak to rozwiązać.

Link do komentarza
Share on other sites

No ale jak mówicie że za wysoko to jeszcze pomyślę jak to rozwiązać.

Może daj po prostu po diodzie led po każdej stronie (łepkiem do ziemi). Takie rozwiązanie zastosował Razonek w Wolferine.

Link do komentarza
Share on other sites

Gdybym użył komparatora z atmegi to:

8 czujników do ADC, 1 przez komparator

A teraz mam:

8 czujników przez komparatory, 1 do ADC

Więc i tak jest ten podział, a do tego nie tracę dwóch pinów na wewnętrzny komparator.

Pisałeś o chęci uproszczenia do której się odniosłem proponując komparator wbudowany.

A uproszczenie znaczne - pozbycie się komparatorów zewnętrznych.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Odłożyłem ten projekt na dosyć długi czas, ale nadchodzą wakacje i dużo wolnego, dlatego powracam do pracy. 🙂

W związku z tym kilka pytań:

1. Stabilizowanie napięcia na silnikach nie jest konieczne. Częste ładowanie akumulatora powinno rozwiązać problem różnych prędkości w zależności od napięcia. Zgadzacie się?

2. Czy stabilizator 5V MC7805 SMD będzie dobry do stabilizowania napięcia logiki?

3. Czy w Eaglu mogę zastąpić ten stabilizator np. tym - 7818DT? Nie umiem znaleźć w internecie biblioteki do tego elementu.

Link do komentarza
Share on other sites

1. Z tym jest dużo opini 😉 jedni twierdzą że nie trzeba inni wolą stabilizować, inni tylko regulować PWM proporcjonalnie do napięcia.

2. Stabilizator jak stabilizator, czemu miałby się nie nadać.

3. Jeśli ma tą samą obudowę i tak samo ułożone wyprowadzenia jak najbardziej możesz

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli ma tą samą obudowę i tak samo ułożone wyprowadzenia jak najbardziej możesz
Zależy jakie ten 7818DT ma rozmiary i wyprowadzenia

Hehe, wiem. Problem w tym że nie wiem czy ma takie same wymiary i wyprowadzenia. Wygląda podobnie, natomiast nazwa obudowy w Eaglu to TO252, a na stronie botlandu DPAK. Niby inna, ale może jedna z tych nazw jest jakoś bardziej ogólna...?

Link do komentarza
Share on other sites

W każdym datasheet'cie masz opisaną obudowę z wymiary etc. poza tym poszukaj moze stabilizatora który ma obudowę opisaną jako DPAK.

I czy ten stab. nie będzie taki sam jak LM7805, tyle ze innego producenta? może ten będzie zgodny?

Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi.

Trochę zmieniłem schematy:

Filtracja zasilania przy uC jest już ok? Podłączenie stabilizatora jest na tyle proste że nie powinno tam być błędu, ale na wszelki wypadek rzućcie okiem 😉

W schemacie z czujnikami jest tylko zmiana sharpa.

Jeśli schematy są ok to biorę się za płytki PCB.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.