Skocz do zawartości

Drugi micromouse


Pomocna odpowiedź

koval_blazej, wystarczy poszukać w internecie. Naprawdę jest o tym masa materiałów.
No akurat jak szukałem to znalazłem sporo o sposobach sterowania przy założeniu, ze położenie wału znamy, a o tym skad jakoś nie trafiłem. Ale już mnie Baton oświecił że sie mierzy napięcie indukowane na aktualnie niewłączonym uzwojeniu.
Link do komentarza
Share on other sites

Ah, szkoda że nie wejdzie - w rzucie które załączyłeś wyglądało, jakby weszła.. No ale trudno - tak przynajmniej konstrukcja jest jeszcze bardziej nietypowa:)

A te "kątowniki" do których będą zamocowane koła planujesz wykonać z aluminium/plastiku i przykręcić do laminatu, czy też z laminatu będą i przylutujesz je "na kant"? Bo widzę, że też zielonego koloru ten kątownik jest. Ktoś z was testował wytrzymałość takiego połączenia na kant? Bo ja rozważam taką opcję w swoim robocie, co by niepotrzebnie sobie głowy nie zawracać robieniem detalu z aluminium/plastiku, gdy nie jest to konieczne 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Uskoki na łączeniu płyt były chyba tylko we Wrocławiu

... i w Warszawie 😉

No niestety trzeba przyznać, że tak... Miejsce w którym trzymaliśmy labirynt nie było odpowiednio zabezpieczone i płyty nam się powyginały... Nie byłem/jestem jednym z organizatorów, ale jestem prawie pewien, że w tym roku będzie lepiej! 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

MatManiak, te kątowniki będą z laminatu. Widziałem gdzieś nawet minisumo zrobionego w ten sposób więc mam nadzieje że laminat da rade.

Minisumo Jeżyk jest tak zrobiony, microsumo Destroyer też, więc chyba będzie ok. Na plus jest to, że tanio wyjdzie, bo za jednym razem można zrobić z płytką (w jednym projekcie), co napewno bedzie tańsze niż robienie kątownika na zamówienie, ale minusem jest to, że ten laminat nie bedzie demontowalny, bo raczej nie bawiłbym się w odlutowywanie tego ciągle 😉 No ale u Ciebie chyba nie musi być odkręcany ten kątownik, jeśli będziesz w stanie wyjąć motor (jeśli grubość baterii jest większa niż długość ośki to powinno się udać bez problemu 😉 ).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.