Skocz do zawartości

Silniki podobne do tych z pololu


StiV1995

Pomocna odpowiedź

Witam!

Przymierzam się do zrobienia jakiegoś minisumo mam silnik hl149 tylko że one są dość duże i ciężkie. Szukałem więc jakieś alternatywy w w miarę rozsądnej cenie i znalazłem coś ciekawego mianowicie http://mobot.pl/index.php?site=products&type=873&details=7860

Takie coś kosztuje ok 20zł i wygląda jak te z pololu które kosztują 50zł. Czy to są ich podróbki zamienniki czy co?

Krótkie pytanie czym się różnią silniki z HP a bez tego oznaczenia?

Link do komentarza
Share on other sites

HP od zwykłych różnią się mocą, HP mają większy moment i prędkość obrotową. Silniki z mobota raczej nie nadają się do napędu robotów, są słabe i wolne (150RPM mają najszybsze mobotki typu micro metal z pololu, gdzie najczęściej stosowane 30:1 HP mają 1000RPM). Ciężko znaleźć silnik nadający się do ms poniżej 50zł z przekładnią (wyłączając przekłądnie-samoróbki).

Link do komentarza
Share on other sites

Przekładnie samoróbki to nie wiem jak dokładnie by trzeba je wykonać na laserze czy jak bo inaczej nie ma racji bytu a druga sprawa to koła zębate z kąd je brać bo plastikowe się nie nadają do tego typu obciążeń z maszyn do szycia za duże chyba że z modeli rc. Masz jaką inna propozycję?

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Proszę poprawić ten post. Słyszał kolega o interpunkcji?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

O tych z pololu to chyba temat wyczerpaliśmy. Coraz bardziej poważnie biorę przekładnie samoróbki tylko skąd wziąć nie plastikowe trybiki? Bo korpus to jedynie wycinanie laserowe względnie CNC. Jest forum poświęcone CNC chłopaki są dobrze zorientowani w temacie i sprzęty też mają całkiem przyzwoite chociaż DIY.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak tylko on robił same zdobatki atakujące do innej przekładni od hl149 -chyba. A mi chodzi o całe tryby do przekładni. Bardzo ciężko będzie coś takiego znaleść-zrobić. I chybaw nie było to najlepsze rozwiązanie bo z niego zrezygnował

Link do komentarza
Share on other sites

Plastikowe się nie nadają. Jedynie metal.

Chociaż nadają się do zrobienia modelu przekładni, tzn sprawdzenia jak to wszystko wyjdzie w praktyce, a dopiero potem rozłożyć ją i daj jakiemuś specjaliście do zrobienia takich samych elementów z metalu myślę że mosiądz będzie się nadawał może jakaś stal narzędziowa.

Myśle że to nie jest taki zły pomysł bo takie mikroskopijne zabawy na pewno tanio nie wyjdą.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.