Skocz do zawartości

Leksykon robotyki ponad 100 opracowanych haseł!


Treker

Pomocna odpowiedź

Swietnie ! szkoda, że ten leksykon nie powstał kiedy sam zaczynałem czyli jakies dwa, trzy lata temu 😉 choć sądzę, że i teraz okaże mi się przydatny. Mam setki pomysłów, ale materialny problem z ich realizacją. nie długo zaczynam prace wiec myślę, że jak będzie wpływ na moje konto to zacznę dalej działać i wyjdą kojene problemy do rozwiązania. myslę ze leksykon jest idealny na start dla tych co chcą zacząć zabawe ale nie wiedzą co jest czym 😉 wieczorem link do leksykonu znajdzie sie na pewno na mojej stronie.

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

Proszę popraw swój post bo nie da się go czytać, masa literówek, błędy, brak dużych liter po kropce.

Link do komentarza
Share on other sites

Właśnie ukończyłem ręczne dodawania powiązanych do 111 haseł - uważam leksykon za gotowy w 100%. Teraz tylko pozostaje mi zachęcać Was do pisania haseł i do aktywnego korzystania z leksykonu 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Tak bardzo jak podoba mi się ten leksykon bo jest fajnie zrobiony, to jednak strasznie nie podoba mi w nim reklamowanie botlandu. Jednak rynek mamy wolny, każdy tu się reklamuje, ale początkujący kierując się tym leksykonem, będą odsyłani w większości do botlandu, właśnie przez ten leksykon.

Przykładowe hasła odsyłające do sklepu:

http://leksykon.forbot.pl/HD44780,122.htm

http://leksykon.forbot.pl/Botland,3.htm

http://leksykon.forbot.pl/Pololu,7.htm

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Każdy sklep ma własną podstronę. Hasło HD44780 podesłał jakiś użytkownik już z linkiem do tego sklepu. Zostawiłem je tym bardziej, że zdjęcie i tabelka zapożyczona jest z ich strony.

Łatwo można sprawdzić po ID w jakiej kolejności dodawane były wpisy więc, można się domyślić, że linkowanie było robione do podstron, które już są, a nie do tych które będą. Zresztą to tylko kilka haseł na ponad 110, więc nie dramatyzowałbym 🙂 Tym bardziej, że sklep ten chyba nie miał jeszcze żadnej złej opinii na forum.

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, z tego co wiem to sklepy mój, czy Mirka też nie mają złych opinii na forum 😋 Opis wyświetlacza to akurat drobnostka, zwłaszcza jeśli faktycznie jest zaczerpnięty ze strony Botlandu, ale czy w haśle o Pololu, nie mogłoby po prostu być linka do wykazu dystrybutorów, o tu: http://www.pololu.com/distributors#poland ?

Link do komentarza
Share on other sites

Mógł, po prostu tworząc hasło Pololu, było już hasło Botland więc o nich pamiętaliśmy. Nie ja jestem autorem większości haseł, głównie zajmowałem stroną techniczną. Wszystkie uwagi co do treści, czyli również takie sprawy, zgłaszajcie przez formularz przy każdym haśle. Zawędrują do odpowiedniej osoby i po zebraniu się odpowiedniej ilości wszystko zostanie skorygowane 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

A właściwie czemu nie zdecydowałeś się na użycie mechanizmu wiki? Wtedy byłoby ładnie widać co, kto i kiedy, ewentualne dyskusje odnośnie hasła można by prowadzić właśnie przy konkretnym haśle... Ogólnie wiki jest stworzona właśnie do tego typu zastosowań.

Link do komentarza
Share on other sites

Szczerze mówiąc miałem trochę inną wizję, pisałem i pisałem, a na końcu stwierdził, że prawie Wiki mi wyszła 🙂 To byłby chyba trochę za duży skrypt na taki leksykon. Zresztą wole mieć całość pod własną kontrolą. Pisałem całość od zera więc wiem dobrze co i jak tam działa - w razie potrzeby będę mógł go dalej rozwijać bez żadnych problemów. Nie wiem czy opcja dyskusji pod każdym hasłem jest aż tak potrzebna 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo fajny pomysł, sam dodałem kilka haseł, ale mam dwie uwagi.

1. Bardziej krytyczna 🙂 otóż nie działa mechanizm zgłaszania błędów.

2. Moja sugestia jest taka, żeby przenieść spis alfabetyczny na górę strony, ewentualnie zakotwiczyć go do dolnej krawędzi ekranu, bo przeglądając kolejne strony spisu, panel z literkami zmienia wysokość i konieczne jest przewijanie strony.

A odnośnie błędu, to jak wysyłałem nie zauważyłem... w haśle ADC zamiast 1024 powinno być 1023.

Link do komentarza
Share on other sites

1. Bardziej krytyczna otóż nie działa mechanizm zgłaszania błędów.

Co to znaczy, że nie działa? Kilka zgłoszeń przyszło, więc chyba ogólnie działa 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.