Skocz do zawartości

PCB - rzeczywiste wymiary


Uzi

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

O to chodzi że właśnie nie wiem jakie mają być te wymiary. Chodzi o to żeby zmniejszyć rozdzielczość do takich wymiarów aby po wydrukowaniu wymiarowo zgadzała się np z atmega

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli wklei do Worda to prawie na 100% się nie uda 😋 Trzeba drukować bezpośrednio obraz, wtedy będą szanse.

Hmm to ja chyba jestem w tym pozostałym ułamku procenta 🤣 , gdyż zawsze wklejam do worda i jeszcze nigdy nie miałem najmniejszych problemów. Zazwyczaj robię tak:

Eagle -> Export Image -> Word -> Wklej Obraz -> Drukuj.

Musi działać.

Link do komentarza
Share on other sites

Proponuje coś takiego, wklejasz to do jakiegoś programu do grafiki wektorowej, następnie musisz mieć jakiś znany wymiar, przeważnie obudowa jakiegoś układu. Tworzysz blok o znanej wielkości i manipulujesz tak wielkością wklejonego obrazu aby ten blok pasował w dane miejsce. Twoim znanym wymiarem może być odległość między skrajnymi nóżkami Atmegi. Jest przy tym trochę zabawy, ale mi się udało małe płytki tak po drukować.

Link do komentarza
Share on other sites

Shame on me. Zwykle nie tworzę nic do druku, więc zapominam o dpi 😉

Wyszło mi tyle: 1139,825 pixels/inch, albo w centymetrach: 448,75 pixels/cm.

Wtedy wyjdzie 6,48 x 4,47 [cm].

Liczone dla rozstawu nóżek 8 mm, ale nie wiem czy to dobry wymiar (mierzona mega328 suwmiarką, nota katalogowa mega8 podaje 7,620 - 8,255).

Wszelkie dodatkowe informacje mile widziane 🙂

Mógłby ktoś wydrukować i sprawdzić wymiary? Moja drukarka ma chyba okres 😋

I kolejny edit. Drukarka ruszyła. Rozstaw ok, ale między nóżkami po tej samej stronie są złe odległości. Tak więc nie wiem co tam ma wchodzić. Autor musiałby podać schemat, bo tak na ślepo to mogę pogwizdać.

Link do komentarza
Share on other sites

Serio nie ma innych sposobów?

Wg moich wyliczeń, rzeczywiste wymiary musiałyby wynosić: 5.6 x 8.1 [cm].

davidpi, a w jakiej rozdzielczości otrzymujesz plik z Eagle?

Rozdzielczość ma tylko znaczenie wtedy, gdy masz na prawdę cienkie ścieżki i małe elementy. W Eagle gdy bierzesz Export Image wybierasz sobie rozdzielczość. W zupełności wystarczy 300dpi. Ja daję nawet 600dpi, bo moja drukarka może drukować z taka rozdzielczością. Ale 300dpi to jest ok.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.