Skocz do zawartości

Wybór akumulatora


matt90

Pomocna odpowiedź

Treker, czytelem ten artykul 😉

Akumulator bedzie do minisumo, nie wiem ile on pobiera pradu, mam w nim 2 sharpy, 3 czujniki lini i silniki pololu, nie wiem ile to je pradu i czy az taki duzy jest potrzebny..? jaka powinna byc optymalna ilosc mAh zeby pociaglo robocika na zawodach?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja nie policzyłem tego, tylko oszacowałem. Musisz patrzeć na dane katalogowe danych elementów i po prostu zsumować maksymalny możliwy pobór prądu (silniki: 2*1,6A; Sharpy: 2*50mA; czujniki linii: 3*20mA; cała elektronika: powiedzmy 150mA).

Link do komentarza
Share on other sites

Wiec jesli wagowo sie wyrobie to moge brac ten co podalem? I dobrze rozumiem ze prad rozladowania czyli w tym wypadku 30A to tyle daje mi ten akumulator, czyli moge nim spokojnie zasilac uklad ktory pobierze 20A?

Link do komentarza
Share on other sites

Wiem, że to podstawy, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Pewnie źle szukałem.

Między plus akumulatora i resztę układu, czy minus akumulatora, a resztę układu?

Domyślam się ze między plus, a resztę.

Link do komentarza
Share on other sites

Wyobraź sobie, że prąd elektryczny to płynąca w rurach woda. Źródło zasilania to pompa wytwarzająca pewne ciśnienie (napięcie). Przewód potencjału dodatniego źródła zasilania (czerwony, gorący, +) to główna rura, poprzez którą dostarczana jest woda (czyli prąd) do układu. Dalej występują rozgałęzienia ( połączenia równoległe), zwężenia (rezystancje) itp. W końcu cała woda dostarczona wcześniej do układu (cały prąd) spływa do pompy (źródła zasilania) poprzez kolejna główną rurę zbiorczą, czyli przewód bieguna ujemnego (czarny, zimny, - ). Podłączając amperomierz w przewód czarny lub czerwony zmierzysz cały prąd przepływający przez układ.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.