Skocz do zawartości

Część 1-Kurs programowania uC AVR w C (WinAVR, Kurs AVR-GCC)


Treker

Pomocna odpowiedź

Zauwazylem tez cos dziwnego. Jak programuje bez zewnetrznego zasilania pojawiaja mi sie te 2 komunikaty co wyzej. Gdy podpinam zasilanie mam to :

> "make.exe" program
avrdude -p atmega8 -P lpt1 -c bsd    -U flash:w:led.hex 

avrdude: AVR device not responding
avrdude: initialization failed, rc=-1
        Double check connections and try again, or use -F to override
        this check.


avrdude done.  Thank you.

make.exe: *** [program] Error 1

> Process Exit Code: 2
> Time Taken: 00:00

O co chodzi?

[ Dodano: 10 Wrz 09 04:59 ]

no ok ale jak nie problem z sygnatura to ten 2 dlugi mi sie pojawia ;/

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mam ten programator z 2 metrowym kablem usb i kolo metrowym kablem transmisyjnym - zero problemow.

Jak masz ustawione zworki w nim? Zworke od predkosci powinienes mnie zalozona jezeli programujesz nowy uklad (mega8 ma fabrycznie ustawione fusy na wewnetrzny oscylator 1Mhz) - wiec z zalozona zworka zmieniasz fusy na takie jakie potrzebujesz i potem mozesz juz bez zworki jechac.

A druga zworka - ta blizej zlacza KANDA odpowiada za podanie napiecia na programowany uklad - powinna byc zdjeta jezeli uklad ma wlasne zasilanie - to wlasnie z niego powinien korzystac.

//EDIT - pomerdaly mi sie programatory - nie wiem czemu myslalem, ze masz usbasp - cos dzisiaj zmarnowany jestem 😉

Link do komentarza
Share on other sites

xD no i poswiecilem sporo czasu skrócilem go i to samo ;/ ale se poradzilem. To wina plytki stykowej bo nie dociska dobrze uC. Rozstaw nozek troche nie pasuje i nie dociskaja za dobrze. Pierwszy uC zaprogramowany xD

Link do komentarza
Share on other sites

Witam

Jakie są odpowiedniki w uC attiny-2313 nóżek AREF, AVCC i innych Atmegi8p i czy mając już te odpowiedniki można podłączyć tą attiny-2313 tak jak Atmege8p jak na przykładzie z 1 cz. kursu? Mam Jtagcable 2 propox usb i jakie tam są odpowiedniki wyjść co do wyjść z 1 cz. kursu? W Winavr trzeba podać przez jaki port komp łączy się z programatorem czyli usb i to wystarczy jak wybiorę usb? I jaki ja mam ten programator Jtag 2 /fast/slow czy inny?

Dziękuję i pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Napisałem sobie program z "pływającą diodą". Kierunek zmieniam jednym przyciskiem. Problem jest w tym, że często micro switch nie chce zadziałać jak bardzo szybko nacisnę przycisk. Jak zrobię to wolniej to zawsze działa. Wynika to z jakości przycisku, czy może z czegoś innego? Raczej nie chodzi tutaj o drganie styków bo zabezpieczyłem kolejne kroki, tak jak było to opisane w kursie (skończyłem 2 część).

Link do komentarza
Share on other sites

Witam !

Próbuje skompilować program ale wywala mi błędy w pliku makefile, co zrobić ?

> "make.exe" all
MAKE Version 5.2  Copyright (c) 1987, 1998 Inprise Corp.
Error makefile 463: Command syntax error
Error makefile 464: Command syntax error
Error makefile 465: Command syntax error
Error makefile 466: Command syntax error
Error makefile 469: Command syntax error
Error makefile 470: Command syntax error
Error makefile 472: Command syntax error
Error makefile 473: Command syntax error
Error makefile 475: Command syntax error
Error makefile 477: Command syntax error
Error makefile 478: Command syntax error
Error makefile 533: Colon expected
Error makefile 542: Colon expected
Error makefile 564: Too many rules for target './%.o'
Error makefile 574: Too many rules for target '%.s'
Error makefile 581: Too many rules for target './%.o'
Error makefile 612: Command syntax error
*** 17 errors during make ***

> Process Exit Code: 1
> Time Taken: 00:00
Link do komentarza
Share on other sites

> "make.exe" all

MAKE Version 5.2 Copyright © 1987, 1998 Inprise Corp.

peter507 Miałeś wcześnie zainstalowany w systemie jakiś kompilator z Inprise Corp. (np. Delphi lub Builder C++) i teraz masz na dysku dwa programy make.exe I właśnie, przy próbie kompilacji programów dla AVRów, uruchamia się niewłaściwy program make - ten z Inprise, zamiast tego z pakietu winavr. System uruchamia tego make-a, którego pierwszego znajdzie się na ścieżce przeszukiwań.

U minie też wystąpiła podobna sytuacja, gdy zainstalowałem sobie w win kompilator armgcc. Próby kompilacji programów dla AVRów kończyły się dziwnymi komunikatami o błędach.

Ja po prostu, utworzyłem w systemie dwóch użytkowników o nazwach: avr i arm, i w obu kontach utworzyłem "lokalne" zmienne środowiskowe PATH

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.