Skocz do zawartości

Część 1-Kurs programowania uC AVR w C (WinAVR, Kurs AVR-GCC)


Treker

Pomocna odpowiedź

Z w/w errorem juz sobie poradzilem. Kurs jest rewelacyjny.

Grzebie dalej i chciałem sobie zrobić coś jak sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu.

mam 3 diody podłączone do następujących nóżek:

PC4

PC0

PB5

jak dać stan wysoki na te nóżki?

próbowałem tak:

DDRB |= _BV(5); 
PORTB |= _BV(5); 
DDRC |= _BV(0) | _BV(4); 
PORTB |= _BV(0) | _BV(4);

ale coś jest nie tak...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wszystko fajnie.kurs suuuper,ale koledzy podpowiedzcie mi adresy jakichś sklepów internetowych gdzie mógłbym kupić:

-płytkę stykową

-atmege8 ,16

-mostek H

Przeszukałem w necie i zawsze jak jest jedno to nie ma czegoś innego.Czy nie ma jednego porządnego sklepu gdzie można kupić wszystko naraz?

abxyz -czy jeszcze coś oprócz atmeg-ów i attiny 2313 będzie potrzebne w następnych częściach kursu?od razu bym sie zaopatrzył

dzięki

Link do komentarza
Share on other sites

-płytkę stykową

-atmege8 ,16

-mostek H

-płytkę stykową(allegro)

-atmege8 ,16(sklep z art. elektronicznymi lub allegro ale licz sie z przesylka)

-mostek H(mozna zrobic samemu bylo na forum https://www.forbot.pl/forum/topics20/prownanie-scalonych-h-bridge-vt1045.htm#6096 )

czy jeszcze coś oprócz atmeg-ów i attiny 2313 będzie potrzebne w następnych częściach kursu?od razu bym sie zaopatrzył

dzięki

Nie sadze napewno te procki beda az za dobre na ten kurs 🙂 a pozatym polecam atmega8 jest najczesciej wykorzystywany w różnych projektach, a jezeli masz juz np atmege8 a potrzebujesz do kursu np attiny2313 to mozna po niewielkiej zmianie skryptu otrzymac ten sam efekt dzialania układu bez kupowania drugiego procka:)

Bless

Link do komentarza
Share on other sites

Wszystko fajnie.kurs suuuper,ale koledzy podpowiedzcie mi adresy jakichś sklepów internetowych gdzie mógłbym kupić:

-płytkę stykową

-atmege8 ,16

-mostek H

Przeszukałem w necie i zawsze jak jest jedno to nie ma czegoś innego.Czy nie ma jednego porządnego sklepu gdzie można kupić wszystko naraz?

abxyz -czy jeszcze coś oprócz atmeg-ów i attiny 2313 będzie potrzebne w następnych częściach kursu?od razu bym sie zaopatrzył

dzięki

W sumie wszystko kupisz w TME, jest to bardzo dobrze zaopatrzony sklep, sam u nich kupuję takie perełki jak ATTiny461L , ATTiny15V i inne. Mają bardzo krótki czas realizacji zamówień. W zasadzie jak się zamówi jednego dnia rano i wszystko jest na magazynie to następnego dnia kurier przywozi paczuszkę do domu 😅.

Link do komentarza
Share on other sites

Mógł byś napisać jak odczytać czy przycisk został wciśnięty ?? Coś ala:
if(przycisk_wciśnięty){ 
}

Jak to by wyglądało ?? Juz by fajne programy można robić🙂

OK. Jeśli na przykład przycisk jest przyłączony między linię PD0 i masę

/* Wpierw konfiguruje  linię PD0 jako wejście z  wewnętrznym  podciągnięciem do VCC*/
DDRD  &= ~_BV(PD0); 
PORTD |=  _BV(PD0); 


if(bit_is_clear(PIND, PD0)) {   } 

/* LUB  TAK */

if(!(PIND & _BV(PD0)))	 {  }

2miszczu

Na początek wystarczy kupić ATmeaga8 (2 szt. na wszelki wypadek). Poza diodami LED, przyciskami, przełącznikami typu DIP SWITCH "piano" oraz buzzera z generatorem, to jeszcze sam nie wiem co będziemy przyłączać do mikrokontrolera. Więc lepiej się wstrzymać z zakupami do publikacji części kursu.

Link do komentarza
Share on other sites

Szkoda mi bylo ciac kabla idc wiec zrobilem cos korzystniejszego moze komus sie spodoba moja przejsciowka.

dsc02008yp3.th.jpgthpix.gif

Jest to zwykłe gniazdo IDC 10 Pin wlutowane z płytke uniwersalna plus 2x po 5 goldpinów ktore sa tak rozstawione ze mozna podlaczyc do plytki stykowej bez tniecia kabli 🙂

dsc02009pr0.th.jpgthpix.gif

Z programatorem \/

dsc02010we9.th.jpgthpix.gif P.s probowalem ale te zdjecia robilem z wysokiej rozdzielczosci moim aparatem 12.1 megapixeli wiec zdjecia zajmuja 4 mb :| a max jest 3 ale zaraz to sproboje poprawic.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.