Skocz do zawartości

Bicie, Wybór miniszlifierki do warsztatu.


w1941srobot

Pomocna odpowiedź

Dostałem w zestawie 5 SpeedClick'owych 32mm tarcz to cięło się jak marzenie ale jak je zużyłem kupiłem zestaw 100 malutkich tarcz za jakieś grosze. Jak można było się spodziewać sypią się strasznie. Kawałek laminatu można uciąć i trzeba założyć kolejną.

Teraz jakieś 'większe' kawałki >+-30mm tnę kątówką z 13cm tarczą.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja mam 38mm speedclick i sobie chwalę - aluminium, stal ocynkowana, laminat szklano-epoksydowy, nawet przecinałem tym pręty prowadnic cnc 8mm; spisuje się świetnie

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Też mam Dremela 300 ze sporą paką dodatków w tym speed-click. Najbardziej sobie chwalę giętki wałek, nie trzeba trzymać ciężkiego urządzenia w łapie.

Wystrzegajcie się natomiast tanich dodatków. Onegdaj kupiłem 2 zestawy w netto za 17zł. Kamień szlifierski odpadł po minucie szlifowania, odkleił się od wałka od temperatury.

Tarcze szlifiersko-tnące rozpadały się od samych obrotów zanim zdążyłem przyłożyć do materiałów. Bardzo niebezpieczne.

Oczywiście gogle to totalny mus jeśli chcemy nadal mieć oczy.

Pokusiłem się też o przystawkę do frezowania (231) - niby tylko stówka, ale stanowczo odradzam. Totalna "chińszczyzna", regulacja wysokości frezu to jakaś farsa, praktycznie nie działa.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja mam Dremel 3000 i jest fenomenalny. Odkąd go kupiłem wszystkie prace idą duże sprawniej. Mam też tą małą wiertareczkę na 12V z pierwszego posta i jest to badziew jakich mało. Że mała moc i palcami da się ją zatrzymać to wiadomo, ale to że wrzeciono chodzi mimośrodowo to już przeginka trochę.

Link do komentarza
Share on other sites

Osobiście posiadam powyższą miniszlifierkę ( tą za 100 zł ) i jestem bardzo zadowolony, chodzi już drugi rok, jedyne co poszło to jedno trzymadełko do małch wierteł, ale to było z mojej winy. Ja Ci radzę kup raz a dobrze, bo później i tak wydasz te 100zł na lepszą miniszlifierkę, lub na kolejnego chinola.

A czy lata w niej wiertło bo w mojej tej za 100 trochę lata 😃 i chce się upewnić czy to nie czasem taka wada wrodzona 😃.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie, ale jeśli Ci lata na boki to pewnie z tego powodu że za głęboko wkładasz wiertło, nacięcia w wiertle powodują nierówne zaciśnięcie się szczęki i w wyniku tego wiertło zaczyna latać- ja zawsze na to uważam, bo maiłem ten sam problem, oczywiście co innego dzieje się z długimi wiertłami 😋

Link do komentarza
Share on other sites

O to tak wygląda że zawsze np, wiertło bądź bolec jakiś tam jest przesunięty w stronę tego co zaciska i to chyba przez to tak lata. Wada fabryczna czy jak ?

[ Dodano: 08-11-2012, 23:15 ]

Tak problemem jest ta czarna końcówka która zaciska, po wymianie na srebrną która jest w wężyku problem ustaje 🙂, może wiecie gdzie można takie coś dokupić bo ta z wężyka jest taka aluminiowa lipna się wydaje. o to:

Link do komentarza
Share on other sites

http://allegro.pl/uchwyt-wiertarski-0-5-3-2mm-proxxon-28941-i2714600649.html

UCHWYT WIERTARSKI 0,5-3,2mm PROXXON 28941

Sprzedający jarek701114

O takie coś chodzi ?

Musisz uważać, bo istnieją co najmniej 2 standardy takich nakrętek ( dremel z mniejszą średnicą otworu gwintowanego i proxxon z większą [m8]).

U mnie również ta nasadka zaciskająca była badziewna i pękła od zbyt mocnego dokręcenia i kupiłem właśnie taką jak w powyższym linku. Prócz solidnego wykonania znacznie przyśpiesza proces wymiany wierteł i innych nasadek. Również mam jakąś chińszczyznę i by zamontować taką nasadkę na wąż musiałem odciąć troche plastiku by odslonić cały gwint. Nie próbowałem przykręcać tego uchwytu bezpośrednio do wiertarki, bo giętki wał jest dosyć solidnie przymocowany i nie chce tego już ruszać..

Link do komentarza
Share on other sites

Możesz też spróbować na Allegro pod hasłem "nakrętka dociskowa".

Tu masz takie coś:

http://allegro.pl/dremel-nakretka-dociskowa-do-tuleii-i2774309578.html

DREMEL Nakrętka dociskowa do tuleii

tanienarzedziapl

A poza tym polecam tzw. multichuck Dremela, o ile będzie pasować do tego chińczyka.. Ew. to, co kolega wyżej pokazał.

Link do komentarza
Share on other sites

I wracamy do proxxona.

Żeby pozbyć się bicia podłóż w tym miejscu folię aluminiową, patent naszych dziadków.

Pod szlifowałem problem trochę się zmniejszył. 🙂 I tak ciekawy jestem gdzie i jak podłożyć, skoro tam i tak jest cały ten otworek jakby krzywo wycięty 😃. Jak dozbieram kasę to na mikołaja sobie sprawię taką końcówkę za 30zł, mati 6 to jest taki bajer jak w wiertarce z tą nakrętką ??

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.