Skocz do zawartości

Zwiększenie napięcia dla BLDC


Mathew

Pomocna odpowiedź

No to chyba nie wszystkie;) Te, którymi ja się bawiłem, nie dawały sobie rady z rozruchem silnika nawet przy lekkim obciążeniu;) Chyba, że to nie o to chodzi;)

EDIT:

Już wiem;) dla zatrzymanego silnika lub małych prędkości BEMF jest nie mierzalne;) Stąd, moje nieco błędne wyobrażenie o pracy regulatora;)

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli dobrze kojarzę to BLDC charakteryzuje się właśnie tym że musi być sprzężenia zwrotne tj informacja o tym gdzie jest wirnik. Szczelina jest specjalnie tak kształtowana by moment w danej sekcji(pomiędzy dwoma cewkami) był taki sam. Dlatego w przeciwieństwie do silnika krokowego gdzie po załączeniu dwóch cewek magnes ustawi nam się idealnie po środku bo tam go ciągnie siła i po prostu ufamy mu że tak zrobi bo inaczej lipa ze sterowaniem, tak w bldc nie ma powodu ustawiać się akurat po środku bo równie dobrze jest mu w skrajnych punktach 'sekcji' lub jak kto woli- reluktancja obwodu magnetycznego jest taka sama 🙂

Jednak nadal nie wiem na pewno na co wpływa wypełnienie impulsu sterującego w regulatorze :/

Silnik jeszcze nie dotarł więc jest szansa, że powstrzymam się przed destrukcyjnymi testami 👹

Link do komentarza
Share on other sites

Chyba większość jak nie wszystkie ESC korzystają z sprzężenia, czy Back-EMF czy na czujnikach halla. Jeżeli korzysta z Back-EMF to silnik musi mieć już jakąś prędkość, aby cokolwiek się indukowało.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.