Skocz do zawartości

Jaki zasilacz polecacie?


Sen

Pomocna odpowiedź

Witam.

Postanawiam zorganizować sobie odpowiedni ,,warsztat elektroniczny" i stanąłem na doborze odpowiedniego zasilacza. Koszt jaki mogę na niego przeznaczyć jest w granicach 300zł (+-50zł). Przeglądając Allegro.pl napotkałem kilka ofert. Chciałbym was prosić o poradę co wybrać:

1) Zasilacz Laboratoryjny KORAD 3005D 30V5A http://allegro.pl/zasilacz-laboratoryjny-korad-3005d-30v5a-i2819321414.html

2) NAJLEPSZY ZASILACZ LABORATORYJNY JPS-305DG 30V 5A http://allegro.pl/najlepszy-zasilacz-laboratoryjny-jps-305dg-30v-5a-i2828157396.html

3) ZASILACZ LABORATORYJNY 0-60V, MAX 10A 150W F.VAT http://allegro.pl/zasilacz-laboratoryjny-0-60v-max-10a-150w-f-vat-i2824006850.html

Może macie jakieś własne typy? Jestem również otwarty na inne propozycje.

Dodam, że zasilacz będzie głównie stosowany do robotyki i przy drobnych naprawach sprzętu domowego, komórek itp.

Pozdrawiam.

Wszystkie linki zostały zaczerpnięte z serwisu aukcyjnego Allegro.pl.

Link do komentarza
Share on other sites

Osobiście polecam zbudować taki zasilacz samemu układ nie jest trudny do wykonania a samodzielna budowa da wiele radości 😋 Szukaj schematu pod nazwą "zasilacz z electronic lab " Kupisz sobie jakieś dobre trafo obudowę trochę elementów i w 100-150zł się zmieścisz...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tylko że w tej cenie to raczej nie znajdę niczego innego, tak więc będę musiał dać sobie radę z tym co mam (no chyba że wiecie gdzie znajdę zasilacz 10A w tej cenie?).

Link do komentarza
Share on other sites

Prądu owszem ale z napięciem gorzej... Tzn do zadań czysto "robotycznych" to będzie dobrze ale jak będziesz się chciał zająć czym innym to możesz odczuć brak napięcia...

Chodzi Tobie o przerobienie zasilacza komputera?

No generalnie tak tylko nie o takie "prostackie" przerobienie jak to robią np. Modelarze (tzn. ich przeróbka ogranicza się do zamocowania gniazd bananowych w obudowie 😋) Tylko o dorobienćie do tego zasilacz regulowanego ograniczenia prądowego + regulacji napięcia a to może być nieco trudne.

Ja podtrzymują swoje zdanie że za 300zł sam sobie złożysz zasilacz nawet o wydajności 10A tylko poszukaj na allegro jakiegoś dużego trafa i będzie dobrze...

Link do komentarza
Share on other sites

No tak tylko że głównie są projekty ze stałymi wartościami które już posiada ATX.

No i tu jest pies pogrzebany... Mówie nie baw się w AT/ATX tylko zrób to po Bożemu 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.