Skocz do zawartości

Sterowanie modelem RC.


Bieluus

Pomocna odpowiedź

Witam, jestem nowy na tym forum lecz mam już za sobą pierwszego robota. Mam w domu model samochodu RC w skali 1:10. Chciałbym zrobić taki układ który odpowiadałby za wyznaczanie trasy tego samochodu i mam jedno pytanie: jak sterować silnikiem w takim samochodzie? Posiadam tam ESC - czyli elektroniczny kontroler prędkości który operuje silnikiem i nie wiem właśnie jakie polecenia, czy jakie sygnały wysyłać mu aby auto jeździło tak jak ja chcę. Jest to w ogóle do wykonania? Jeżeli tak, to czy ktoś wie gdzie powinienem szukać informacji? Bądź krótko mi to wytłumaczył 🙂 Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, dokładnie o to mi chodzi. Nie wiem tylko właśnie jak się zabrać za sterowanie silnikiem. Dodam że jest to silnik bezsczotkowy zasilany prądem 3-fazowym, zamiana tego prądu jest właśnie w regulatorze napięcia (ESC).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie chcę zakładać dodatkowego tematu a może ktoś tu jeszcze zaglądnie. Mam pytanie, czy mógłbym sterować tym regulatorem napięcia (kabelki sa identyczne jak w serwie, VCC, GND i impulsy) z płytki takiej jak serwa ? Czy trzeba jakieś specjalne modyfikacje ? (Jeżeli chodzi o tworzenie płytek to jestem jeszcze zielony, dlatego proszę o wyrozumiałość 🙂 )

Link do komentarza
Share on other sites

Trochę odkopię, bo nadrabiam zaległości - niektóre regulatory do bezszczotkowców wymagają na początku podania pewnej sekwencji, żeby się skalibrować. Bodajże max gaz i min i potem już śmiga wszystko tak jak powinno. Niemniej jednak sterowanie takim regulatorem pod względem standardu komunikacji to dokładnie to samo co serwa.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.