Skocz do zawartości

Opinie o pierwszej płytce PCB


aixI

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ok. Mam takie pytanie, jak się ma wytrawiać płytkę i jak się ja zrobi w np. Eagle i co muszę zaznaczyć przy wydruku tej płytki? Na pewno odbicie lustrzane: Mirror i Black, ale czy coś jeszcze? Bo właśnie mam problem z tą moją płytką.

Link do komentarza
Share on other sites

Polutowałem płytkę, pocynowałem ją. Mam tylko taki uciążliwy problemik, jak włączam robota (przyciskiem) to jeden z kanałów L298N się sam załącza i nie wiem od czego to zależy nie klikam żadnym przyciskiem na pilocie RC5, żeby sie jakikolwiek kanał miał załączyć.

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za odp. Później szukałem info. w necie i znalazłem mniej więcej o co mi chodziło. Jak lutowałem płytkę to mam trochę THT i SMD 😃 No i co najważniejsze już będę wiedział co zaznaczyć przy następnych projektach.

Link do komentarza
Share on other sites

Jakby nie patrzeć zawsze warto organoleptycznie sprawdzić, czy dobrze wydrukowaliśmy, potem jeszcze raz czy dobrze przenieśliśmy. Z odbiciem lustrzanym jakoś na szczęście nigdy nic nie odwaliłem, ale ze złą skalą i owszem. Szczególnie niebezpieczne przy drukowaniu z pdf'a, bo można się pomyliś i to w kilku miejscach. 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Niestety nie posiadam drukarki laserowej i kolega mi druknął na papierze kredowym z pdf'a i dopiero po wytrawieniu zorientowałem się, że wydruk jest jakieś 2mm mniejszy z niż oryginał. (miałem możliwość sprawdzić, bo miałem 3 wzory płytek wydrukowanych. Więc wydruk z pdf'a nie jest dobry?

Link do komentarza
Share on other sites

Jest dobry, ale... przy eksporcie z eagle trzeba ustawić scale factory na 1, a i przy wydruku z samego pdf'a wyłączyć skalowanie (tu już zależnie od programu do pdf'ów)... Aktualnie, nie mam dojścia do Windowsa, ale zarówno w foxit readerze i adobe readerze z których kożystałem w menu druku po lewo trzeba bylu ustawić skalowanie na none (a nie żadne fit to margin itp.)

@Edit

Sam drukowałem kilkakrotnie u kolegi, zanim kupiłem laserówkę. Trzymaj się zasad, weź jakiegoś goldpina do przymiarki, albo od razu wstaw obok pcb na warstwie drukowanej podziałkę i zmierz dla pewnośc zaraz po wydruku, przed termotransferem i trawieniem, bo szkoda Twojej robotyi. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki klonyyy, wydaje mi się, że kiedyś natrafiłem na ten poradnik 😃

Naelektryzowany: na mojej drukarce (atramentowej) z pdf'a dobrze drukowało, a właśnie u kolegi trochę mniejsze. (ja u siebie drukowałem na zwykłym papierze, tylko do przymiarki jak i co)

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.