Skocz do zawartości

Czy taki układ zadziała ?


rezystorownia

Pomocna odpowiedź

Witam !

Do budowy robota chce użyć silnika na prąd przemienny ( czytałem , że ma sporo zalet ) , niestety nie mam zasilania tego prądu . Spędziłem trochę czasu w internecie i coś wymyśliłem , ale czy to zadziała ? Mianowicie :

jeden silnik będzie zasilany 6 V DC , za pomocą przekładni napędza prądnice prądu AC , ten prąd z kolei zasila silnik prądu przemiennego . Następnie serwo modelarskie , koła i to wszystko na platformie 😃

Zadziała ?

Link do komentarza
Share on other sites

Zadziała, ale skoro nadal używasz silnika DC to czy tak nie eliminujesz jego wad, a zamiast jednego silnika używasz trzech (prądnica) o określonej sprawności, więc cały system będzie miał dużo mniejszą sprawność niż sam silnik DC i posiadał skumulowane wady silnika DC, AC i używania prądnicy...

Pomysł z serii słyszałem, że assembler jest szybszy od C więc dlaczego nikt nie napisał programu zmieniającego kod z C na assembler... 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jeśli czytałeś, że ma sporo zalet to na pewno wiesz o czym dokładnie czytałeś. Czy mógłbyś wspaniałomyślnie podzielić się z nami tą wiedzą i wyjaśnić o jakim silniku myślisz? Bo jak się zapewne domyślasz zupełnie inaczej steruje się silnikiem ze starego gramofonu, inaczej silnikiem klatkowym a jeszcze inaczej dwu- albo trójfazowym silnikiem bezszczotkowym. Wszystkie one są na prąd przemienny a rodzajów o jakich nie napisałem jest pewnie jeszcze z dziesięć.

Podejrzewam, że nie masz kompletnie pojęcia o czym piszesz więc może daj spokój tej "profesjonalnej" dyskusji o propozycjach rozwiązań falowników (bo do tego to się za chwilę sprowadzi) tylko weź znajdź silniczek DC (dwa druty) ze starej zabawki, wyposażony od razu w przekładnię (bez niej raczej nie pojedzie), osadź mu na osi wyjściowej jakieś kółko i zrób coś naprawdę.

W międzyczasie dużo czytaj a kiedy zaczniesz odróżniać - nie tylko z nazwy ale również z konstrukcji i cech użytkowych - silniki DC od reszty, napisz ponownie ale już coś bardziej sensownego. Nie Ty pierwszy i pewnie nie ostatni myślisz, że odkryłeś jakąś Amerykę i że wystarczy tylko kiwnąć palcem a dostaniesz magicznie wręcz rewelacyjne urządzenie. Tak niestety nie jest.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.