Skocz do zawartości

Sterowniki do USBASP?


piotr1990

Pomocna odpowiedź

Witam!

kupiłem Sobie taką przejściówke USB

http://www.bitsbox.co.uk/data/modules/USBasp1.pdf

I programator

http://www.ebay.co.uk/itm/121159838794?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Lecz niestety komputer mi go nie wykrywa. Wyskakuje mi że urządzenia nie rozpoznano przez co nie mogę nic załadować na mikrokontroler. Mój system win 7 64bit

Przy okazji czy ten jeden kabel taśmowy wystarczy do zasilenia programatora?

Link do komentarza
Share on other sites

Coś nie rozumiem jaką przejściówke ? Przecież oba te urządzenia to programatory 😕 Zainstaluj extreme burner avr ma wbudowane sterowniki więc nie trzeba instalować avr dude. I wyłącz cyfrowe podpisywanie urządzeń (przy rozruchu komputera klawisz F8 )

Link do komentarza
Share on other sites

Obydwa programatory ale można je łączyć prawda?

Prubowałem tym polecanym programem i działa:) ale teraz mam inny problem nie chce się zapisać i mi wyskakuje "power on failed" Czyli powinienem jeszcze dodatkowo go zasilić?

Link do komentarza
Share on other sites

Eee łączyć nie wiem o co ci chodzi 😋 Tak poszukaj zworki na programatorze o nawie INT/EXT w przypadku tego czarnego programatora jest jest to zworka JP2 powinna być zwarta jeśli chcesz zasilać układ z USB odszukaj jeszcze zworke SLOW SCK zsłuży ona do wybrania prędkości pgramowania jest toważne jeśli jest odłączona to uniemożliwia programowanie uC z niską wartością zegara np. 1mhz

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Bierzesz ten czarny albo zilony programator z jednej strony podłączasz USB a z drugiej wychodzi złącze Kanda (10 pinowe) i je wpinasz w płytkę z programowanym układem.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli chcesz zasilić programowany układ z programatora (tego czarnego) to musisz zewrzeć pady J2, te dwa małe koło diody. Rzeczywiście nie masz tak jak reszta USBasp wyprowadzonych goldpinów, ale masz pady które wystarczy połączyć. Wszystko masz napisane w pdf'ie który podałeś wyżej.

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Problem rozwiązany 😉

mikrokontroler umieściłem w płytce stykowej po czym z 10 pinowego wejścia USAasp podłączyłem kabelki do pinów według instrukcji w pdf-ie 🙂

Dzięki chłopaki

[ Dodano: 01-09-2013, 14:05 ]

I rzeczywiście Extreme Burner AVR rozwiązał problem ze sterownikami dzięki jeszcze raz wielkie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.