Skocz do zawartości

[Micromouse, Linefollower] 2in1 - Pierwsza konstrukcja smd


Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tak, tylko R20,19,80 możesz dać z przedziału 470R/1K.

Niby po co? Żeby marnować prąd trzymając przycisk? W zasadzie te rezystory są zbyteczne skoro można w medze włączyć pullupy. Jeśli mają już być to niech zostaną po 10k.

Link do komentarza
Share on other sites

Hmm to jakie lepiej dać? W poprzedniej konstrukcji nie miałem tych filtrów RC i zdarza się że przycisk nie zawsze reaguje od razu, czy to może mieć coś wspólnego.

Jak do tej pory obwiniam oprogramowanie tzn. kolizję z przerwaniem dekodującym kody z pilota, bo obsługa przycisku nie jest w przerwaniach.

Tak wygląda wstępny projekt płytki z czujnikami linii. Tych rezystorów 1M jednak nie zdołałem upchnąć. Nigdy nie projektowałem płytki smd (poza kursem z forum 😃) więc nie wiem czego mam się spodziewać w rezultacie, ścieżki na razie są domyślnej szerokości (0.4) i jak są obok siebie to prawie się stykają, do jakiej szerokości mogę bez obaw zmniejszyć? Mam nadzieję że złącza ffc są dobrze obrócone.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie było łatwo ale jakoś udało mi się to wszystko upchnąć na tak niewielkiej powierzchni.

Najcieńsze ścieżki 10mil,

Przelotki 0,3mm

Ta dziura na środku jest obrysowana na warstwie Dimension, dobrze?

Przy rozlewaniu masy, jakie wartości Isolate będą OK?.

Kiedyś czytałem na forum w jakim pliku można podpatrzeć liczbę wierceń itp. ale nie mogę tego tematu znaleźć, ktoś wie gdzie to się znajduje?.

Zerknijcie i dajcie znać czy przejdzie taka płytka w Satland. Będę się starał to jeszcze poprawić pod względem estetyki i przelotek choć ciężko będzie zmniejszyć ich ilość.

Link do komentarza
Share on other sites

Oj nie, zdecydowanie nie. Nawet długo się nie przyglądałem, bo ta płytka nie może być dobra. Możliwe, że by działała, ale zdecydowanie tak się ich nie powinno projektować. Wszystkie linie powinny być proste, a zakręty robione pod kątem 45 stopni.

Zobacz jak to przykładowo wyglądało w naszym kursie.

Zapoznaj się również z tym poradnikiem: http://mirekk36.blogspot.com/2012/04/kurs-eagle-part-03.html

Co do ilości otworów sprawdzisz to ulp o nazwie count.ulp.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak wiem, estetyczne poprawki właśnie będą polegać na prostowaniu linii itp. Teraz bardziej chodziło mi o uwagi typu że coś nie powinno być obok czegoś itp. bo mogłoby popsuć całą koncepcje rozmieszczenia. A w czym przeszkadzają inne kąty niż 45 stopni, bo wydaje mi się że wszystkiego nie da rady zrobić pod takim kątem. Czy maszyna w Satland ma jakieś ograniczenia czy co?

Link do komentarza
Share on other sites

A w czym przeszkadzają inne kąty niż 45 stopni, bo wydaje mi się że wszystkiego nie da rady zrobić pod takim kątem. Czy maszyna w Satland ma jakieś ograniczenia czy co?

Da się 🙂 Nie, to kwestia zasad poprawnego projektowania obwodów, a jak już robić to dobrze, a nie prowizorkę 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Raczej nikt nie stosuje takich złącz prosto na PCB. Są trochę niewygodne. Przy rozłączaniu wymagana jest spora siła, mogłoby to uszkodzić PCB. Lepiej zastosować inne złącza lub dolutować je na kablu.

Z drugiej strony, używane są one "prądożernych" sytuacjach, przecież Twój robot będzie pobierał małe ilości prądu. Jaki akumulator chcesz w nim zastosować? Te małe nie są wyposażane w gniazda DEAN.

Link do komentarza
Share on other sites

Do LF bez turbiny i MM na silnikach Pololu spokojnie wystarczą pakiety 200-300mAh i tak będziecie mieli zapas pojemności. Oczywiście zakładam wymianę akumulatora, co kilka przejazdów w przypadku LFa.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.