Skocz do zawartości

Dlaczego robot jezdzi w kółko?


marcelh2o

Pomocna odpowiedź

Witam jak w temacie dlaczego robot (narazie samochodzik raczej ktory przerobie w robota) jezdzi w kołko. Uzyłem do tego bateri 9v oraz 2 silników pololu z przekładnia 10:1. co moze byc tego powodem? co zrobić żeby jezdził prosto?

dodaje filmik zeby było łatwiej zobrazowac sobie

https://www.youtube.com/watch?v=JzAbGZlJcXE&feature=youtu.be

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie ma tam nic poza silnikami i bateria bo na razie chce sprawdzic na "sucho" czy w ogole ruszy. W innym dziale jest moj temat co tam jeszcze będę dokładał ale zanim cos doloze chce wyelimnowac albo dowiedziec sie chociaz co jest sprawca tego ze jezdzi w kółko.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja raz miałem podobną sytuację, po prostu koła chyba nie są wystarczająco przyczepne i/lub silniki kręcą się zbyt szybko i robot zaczyna obracać się w kółko. Spróbuj jakoś ograniczyć prędkość i zobacz co wtedy będzie się działo.

Link do komentarza
Share on other sites

Wygląda to tak jakby jeden z silników był słabo polutowany i pod wpływem drgań robiła się przerwa w odwodzie. Zawsze kręci się zgodnie ze wskazówkami zegara więc problem powinien dotyczyć lewego silnika (patrząc na pojazd od "przodu").

Ewentualnie masz inteligentną baterię, która nie wyrabiając prądowo ogranicza zapotrzebowanie na prąd jednego z silników 😉.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja w dalszym ciągu będę stawiał na lichą baterię. Gdy jeden z silników przyhamuje, potrzebuje większego prądu by kręcić się z tą samą prędkością, a bateria nie wyrabia, więc zwalnia jeszcze bardziej i tak w kółko - zmień baterie (np. na paluszki), upewnij się, że silniki masz podłączone równolegle (bo wygląda to trochę też jak by były podłączone szeregowo, a to bardzo źle) i spróbuj ponownie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.