Skocz do zawartości

Wybór akumulatorów Li-pol do robota


draqo

Pomocna odpowiedź

Stoję przed wyborem zasilania do mojego robota jeżdzącego - 4 kółka, napęd na każde koło.

Silniki mają max. prąd 5,5 A. Całość sterowana będzie z raspberry, do tego karta wifi TP-Link WN822N, dedykowana kamera, 2 power led, 2 małe serwa do obracania kamerą.

Znalazłem to: http://www.hobbyking.com./hobbyking/store/__9967__ZIPPY_Flightmax_5700mAh_2S3P_25C_saddle_pack.html

Wiem, że musiałbym policzyć jak długo pojezdzi mi robot. Ale czy ktoś doświadczony umiałby stwierdzić, tak mniej więcej?

Link do komentarza
Share on other sites

Tak mniej więcej to od 15 minut do 4 godzin.

Naprawdę nie jesteś w stanie zsumować mocy wszystkich odbiorników i jej podać?

Co mi z tego, że silniki 5.5A jeśli nie wiem przy jakim napięciu i co to za prąd? Maksymalnego momentu/zatrzymania? Maksymalnej mocy? Jak będzie wyglądać mechanika tego pojazdu, jaka masa, jaki styl jazdy, jaki teren? A "Power" w diodach LED to 1W, 3W, 10W a może 100W? Każde można kupić ale nie, po co tam wypisywać takie rzeczy. Niech ktoś "doświadczony" się domyśli.

Chyba mylisz doświadczenie z jasnowidzeniem. Z takim zestawem danych wejściowych lepiej poradzą sobie tam:

http://wrozby.mojeforum.net/index.php

Acha, i do większych napędów celuj raczej w akumulatory 3S. Ten ma za małe napięcie chyba, że idealnie pasuje do największego obciążenia czyli do silników, ale tego nie umiem się domyślić.

Link do komentarza
Share on other sites

draqo, akumulatorki, które wybrałeś nie mają portu ballancera, więc nie wiem jak długo pożyją w tych pudełkach.

No dobra nie jestem znawcą akumulatorków samochodowych a opis jest bardzo mylący. Wygląda, że jedno takie pudełko to 1s3p. Czyli ma po naładowaniu 4,2V i składa się z 3 akumulatorków połączonych równolegle. Dopiero gdy zepnie się obydwa pudełka razem otrzymuje się 2s3p. Więc jest możliwe ładowanie z ballancerem.

Link do komentarza
Share on other sites

W liczenie nie będę sie bawił. Znazłem robota, gdzie zastosowali aku 2,2 Ah i podobno jezdził ponad godzinę.

Mam 4 takie silniki:http://www.trobot.pl/vmchk/Silniki/Z-przekladnia/Silnik-25Dx50-341 podobno spokojnie pójdą pod 7,4 V, także mam taki plan, żeby zakupić 2 akumulatorki (2 - 2,2 Ah jeden) i podpiąć je równolegle.

Tylko pojawia się potrzeba zastosowania regulatora na 3,3 i 5V (do Raspberry) i czy lepiej 1 akumulatorkiem zasilac silniki a drugim osprzęt, czy może spiąc 2 akumulatorki razem ?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wg mnie lepiej razem spiąć.

Uzyskasz najdłuższy czasu pracy bo oba będziesz mógł wyssać do końca (choć w przypadku lipoli to nie jest zalecane).

Jeżeli jednym akumem zasilisz silniki a drugim osprzęt to na pewno któryś padnie pierwszy a łałdować i tak oba będziesz musiał przed następnym użyciem.

Osobno to lepiej by było ze względu na rozdzielenie i zapobieganie wpływaniu zakłóceń np z obwodu silników na osprzęt.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.