Skocz do zawartości

Zestaw uruchomieniowy


kreator

Pomocna odpowiedź

Witam

W piątek otrzymałem tą książkę po przeczytaniu 50 stron jestem nią oczarowany.

Mam jednak problem gdyż potrzebny mi jest zestaw uruchomieniowy do praktycznego nauczenia się programować.

Mam do was pytanie : otóż czy muszę kupować zestaw polecany przez autora, czy ćwiczenia z książki mogę bez trudu wykonać na jakiejś innej płytce ?

Szukałem na forbocie ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie

Link do komentarza
Share on other sites

Sam zaczynałem od tej książki i mogę powiedzieć że przykłady spokojnie wykonasz na innych płytkach. Ogólnie trzeba tylko pozmieniać porty w programie, możesz nawet sam wykonać płytkę uruchomieniową, ale nie polecam tego na start bo można się zniechęcić gdy coś nam nie działa.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja korzystałem z tej książki kiedy przesiadałem się z bascoma do C. Ćwiczenia robiłem nie tylko bez zestawu uruchomieniowego (korzystałem z płytki stykowej) ale dodatkowo często na innych mikrokontrolerach (tych które miałem pod ręką). Zmusiło mnie to trochę bardziej żeby poprzeglądać rejestry, porównywać - tak więc bez zestawu więcej się nauczysz.

Natomiast kiedy ogólnie zaczynałem zabawę z mikro kontrolerami (czyli kiedy uczyłem się bascoma) to miałem płytkę dedykowaną do książki z której korzystałem w owym czasie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Inteligentny komentarz ....

Mi chodziło żeby kolega klonyyy który korzystał z tej książki polecił mi jakiś dobry zamiennik tego proponowanego w książce

Dla twojej informacji: te posty dawno już przeczytałem

P.S.: Twój post jest pomocny jak łysemu grzebień

Link do komentarza
Share on other sites

kreator, jak wyżej kolega się wypowiadał prawie każdy zestaw jest zamiennikiem, wystarczy tylko sobie pozamieniać niektóre rzeczy w kodzie i będzie śmigało. Ale musisz zwrócić uwagę także na wyposażenie takie jak zegra rtc, lcd, czytnik kart itp. Programator możesz kupić oddzielnie, lub wbudowany, ja osobiście wolę taki oddzielny, bo nie muszę wszędzie biegac z zestawem startowym.

Aha i takie docinki

P.S.: Twój post jest pomocny jak łysemu grzebień
są zbędne, wystarczy napisać, że już widziałeś te tematy i nie znalazłeś tam szukanej informacji.
Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuję za informację. Rozejrzę się za jakimś zestawem startowym, jak wpadnie mi coś o oko to wrzucę tu linka w celu oceny zestawu.

a co do tego mojego postu to chodziło mi o to :

Wbrew niecnym pogłoskom, wyszukiwarka nadal działa.

Denerwują mnie ludzie, którzy uważają że ktoś jest aż tak głupi i zamiast poszukać na forum piszę nowy temat. Może nie poznałem się na tym żarciku... jeśli kogoś uraziłem to przepraszam

Link do komentarza
Share on other sites

Grzebień bez zębów jak najbardziej przydaje się łysym.

Zamiast się tak denerwować pomyśl chwilę. Zestawy uruchomieniowe to nic więcej jak mikrokontroler plus peryferia podłączone w ten czy inny sposób. Jeśli chcesz uruchomić 100% przykładów z książki, to potrzebujesz posiadać minimum takie same parametry i peryferia. Jeśli książka ma przykłady korzystania z kilku timerów, kilku układów ADC, jakichś diodek, może barometru etc, to jeśli znajdziesz zestaw, który obejmuje te wymagania, to będziesz w stanie wykonać wszystkie opisane ćwiczenia. Wymagane jest jedynie upewnienie się co do odpowiednich połączeń, gdyż różne zestawy mogą mieć różne połączenia. Ale przecież od tego nauka by nie przepisywać bez zrozumienia tylko analizować co do czego.

Peace and love.

Link do komentarza
Share on other sites

Wojtek, w który zestaw? żadnego linka nie ma ani nic.
Autor podał w pierwszym poście link do książki Mirosława Kardasia który rozszerzył swoją działalność na całą serie produktów przydatnych w nauce m.in. wspomnniany zestaw uruchomieniowy. (który jest "polecany przez autora"co jest zrozumiałe bo to jego produkt 🙂 - słusznie zresztą bo uważam że zestaw jest bardzo dobry - mi jednak żal było wydać kilkaset złotych, a ponieważ z mikorkontrolerami miałem już wcześniej styczność(gdy korzystałem z bascoma) to użyłem płytki stykowej). Jeśli bym kompletnie zaczynał z uC to kupił bym zestaw koniecznie dedykowany do książki (bo jeśli już wydajesz na zestaw to warto kupić dedykowany bo jest to dużo wygodniejsze)- tym bardziej że jest jeszcze druga książka do tego zestawu, szykuje się trzecia więc będziesz mógł długo korzystać jeśli będziesz rozwijał wiedzę wraz z kolejnymi książkami.

Ja osobiście go nie posiadam ale orientuje się trochę jako użytkownik forum pomocy technicznej i widz poradników wyżej wspomnianego autora.

Link do komentarza
Share on other sites

OldSkull na stronie atnel'a są zestawy uruchomieniowe jak np ten i jest napisane ze ma on wbudowany programator

Marooned sorrry za tamto ale mnie kumpel wklur**ł i poniosło mnie.

A wracając do tematu to zestaw uruchomieniowy przyda mi się tylko do nauki programowania a jak bd chciał programować inny układ to tak czy siak bd musiał dokupić zewnętrzny programator ( no chyba że jest wbudowany). Bo dawać ponad 300zł za sam zestaw uruchomieniowy to trochę kiepsko...

Reasumując czyli procesor bd mógł programować na komputerze i sprawdzać co tam biega po wyświetlaczu płytki ?

Link do komentarza
Share on other sites

Są adaptery do tego zestawu więc będziesz mógł programować też wszystkie obudowy typu atmega8 itd

Poza tym jeśli masz płytkę stykową to będziesz mógł z tego zestawu wyprowadzić syganly z przejściówki i programować jakikolwiek AVR (tylko że wolno, ma on swoje wady bo sam autor z niego nie korzysta tylko używa swojego komercyjengo USBaspa 🙂 ).

Link do komentarza
Share on other sites

Teraz to ja mam totalny mętlik w głowię muszę sobie przysiąść i pomyśleć przez święta.

A może ktoś mi powiedzieć czym w działaniu rożni się ten programator od tego

chodzi mi głównie o te mikroprocesory, czy jeden jest lepszy od drugiego czy to tylko taki "chwyt marketingowy"

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.