Skocz do zawartości

Pracuję nad nowym Forbotem - czekam na Wasze sugestie


Treker

Pomocna odpowiedź

Witajcie, od kilku miesięcy pracuję nad nową wersję Forbota. Na początku uspokoję wszystkich, że forum pozostanie w niezmienionej formie, więc po aktualizacji nikt z Was zawału nie dostanie.

Jednak zdecydowanie zmieni się portal. Będzie czytelniejszy i ciekawszy. Widoczne będą tam wszystkie artykuły, ładnie sformatowane i zdecydowanie czytelniejsze. Tak jak wspomniałem pracuję nad tym od dawna ~listopad, do końca jeszcze trochę. Nie chce podawać konkretnych terminów.

W tej chwili chętnie wysłucham Waszych propozycji. Jakie mielibyście oczekiwania wobec nowej wersji portalu? Nowe funkcje, usunięcie zbędnych funkcji? Bardzo chętnie przeczytam również propozycje artykułów jakie chcielibyście, aby się tam pojawiły.

Zachęcam wszystkich do dyskusji 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Ja dokładnie tak jak Sabre.

Od czasu gdy się tu pojawiłem może z 5x byłem na portalu, z czego 3 pewnie przypadkowo 😉

Zakładam, że masz statystyki odwiedzin. Możesz się podzielić jaki procent ruchu przypada na portal?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zakładam, że masz statystyki odwiedzin. Możesz się podzielić jaki procent ruchu przypada na portal?

Portal odwiedzany jest 3 razy częściej niż główna strona forum.

-Myślę że można by dodać kolorowanie składni kodów.

To już zaimplementowałem. Podczas czytania artykułów składnie będzie kolorowana.

Link do komentarza
Share on other sites

Czy jest szansa na jedną małą zmianę?

Do css:

@media (max-width: 1115px) {
#left-column: display: none;
}

A do HTML id="left-column" dla tego elementu:

ID wedle upodobań, podałem przykład.

Po co to? Dopiero od 1116px znika poziomy scroll dla strony. Przy czytaniu na pionowych monitorach ten pasek wprowadza niepotrzebny scroll poziomy, a nie jest tak niezbędny, by wyświetlać go zawsze.

Taka namiastka responsywnego układu strony 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Jest opcja by podświetlać pozycje w ankiecie, na które oddaliśmy głos? Często ankiety są anonimowe do czasu zakończenia głosowania, co może trwać tydzień i dłużej. Latka lecą, pamięć już nie ta i fajnie mieć wspomaganie od forum na co to te głosy oddaliśmy 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Marooned, sugestia słuszna, ale za każdym razem obiecuje sobie, że to koniec modyfikacji aktualnej wersji forum... Kiedyś będzie trzeba przejść na coś nowszego i wszystko pójdzie do kosza. Na ten moment mogę obiecać, że zapisuję to na listę, ale chwilowo nie będę wprowadzał takiej opcji. Zawsze można się podpytać u mnie na PW, to wyciągnę z bazy 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Tak sobie przeglądam kursy z Forobota i pomyślałem, że przydał by się jakiś link do pozostałych części kursu na każdej stronie kursu, na przykład w okolicach "Nawigacja serii artykułów"

Link do komentarza
Share on other sites

sosnus, dzięki za sugestię, właśnie siedzę nad czymś takim. Jednak problemem jest odpowiednie zaprojektowanie takiego spisu treści, aby nie zajmowało zbyt dużo miejsca - chyba skończy się na rozwijanej liście 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Czy jest szansa na jedną małą zmianę?

Do css:

@media (max-width: 1115px) {
#left-column: display: none;
}

A do HTML id="left-column" dla tego elementu:

Obrazek

ID wedle upodobań, podałem przykład.

Po co to? Dopiero od 1116px znika poziomy scroll dla strony. Przy czytaniu na pionowych monitorach ten pasek wprowadza niepotrzebny scroll poziomy, a nie jest tak niezbędny, by wyświetlać go zawsze.

Taka namiastka responsywnego układu strony 🙂

Po 463 dniach informuję, że zmiana została wprowadzona 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.