Skocz do zawartości

Mocny napęd podobny do takiego z wycieraczek


nanab

Pomocna odpowiedź

Potrzebuję silnika z przekładnią podobnego do tego z mechanizmu wycieraczek(DC, moment ok 5Nm lub więcej, zasilanie 12V, obroty na wyjściu ok 80rpm) jednak żeby mógł pracować w dwie strony i był dostępny w sklepie od ręki(bieganie po szrotach i szukanie pojedynczych sztuk odpada).

Zamówiłem już silnik napędu wycieraczek z golfa III, ale okazało się, że pracuje tylko w jedną stronę. Zasilanie, wymiary, moment, obroty są ok, tylko w moim zastosowaniu napęd musi działać tak samo w obu kierunkach.

Przejrzałem ofertę wobitu i magmy ale nie znalazłem nic takiego, a już napewno nie w cenie <1000 euro i czasie oczekiwania

Liczę na to, że ktoś podzieli się pomysłem skąd wziąć taki napęd.

Link do komentarza
Share on other sites

W swoim pierwszym robocie stosowalem silniki od wycieraczek Poloneza. Przy oryginalnym podlaczeniu rowniez krecily sie w 1 strone. Ale silnik pradu stalego po zmianie biegunowosci zasilania zmienia kierunek obrotow. Przerobka polegala na usunieciu stykow przerywacza oraz na odlaczeniu od obudowy i wyprowadzeniu przewodu oryginalnie ujemnego. Po tym moje silniki zmienialy kierunek obrotow po zamianie + z - zasilania.

Link do komentarza
Share on other sites

Silniki od wkrętarek na pewno spełnią Twoje wymagania.

Czy znasz jakiś sklep z takimi silnikami?

Jeżeli chcesz coś bardziej przemysłowego to zajrzyj tutaj:

http://www.discotech.pl/produkty.html

Niestety zajrzałem i nie znalazłem nic co spełniło by oczekiwania opisane w pierwszym poście.

W swoim pierwszym robocie stosowalem silniki od wycieraczek Poloneza. Przy oryginalnym podlaczeniu rowniez krecily sie w 1 strone. Ale silnik pradu stalego po zmianie biegunowosci zasilania zmienia kierunek obrotow.

Też tak myślałem, niestety w praktyce było inaczej-silnik kręci się tylko w jedną stronę, a w drugą przerywa i szarpie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Podając Ci linka sądziłem, że się do nich odezwiesz z zapytaniem. Na pewno dostałbyś jakąś ofertę.

Tu jest jeden z silników sprzedawanych przez firmę na którą dałem Ci namiary.

http://allegro.pl/silnik-z-przekladnia-planetarna-63-obr-min-12v-i4309074084.html

Ewentualnie odezwij się do nich. Dostaniesz pełny katalog i na pewno coś sobie wybierzesz.

Ja dzisiaj od nich kupiłem sześć silników do łazika marsjańskiego.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.