Skocz do zawartości

Konwerter stanów logicznych - rożne napięcia


Paatryk93

Pomocna odpowiedź

Witam ,

projektuje płytkę na której będą rożne wyprowadzenia złączy z Beglebone Black , UART , SPI ,GPIO itp. Potrzebuje konwertera stanów logicznych , wiem że musi on być dwustronnego działania. Chce zrobić aby płytka była jak najbardziej uniwersalna , gdy będę podłączał np Atmege za pomocą UART do Beglebone Black potrzebuje konwertera , ale gdy np będę chciał podłączyć GPS który operuje na napięciu 3,3 V konwerter już nie będzie potrzebny. W tej chwili nie umiem określić z jakich peryferiów będę korzystał i jakie napięcie będzie potrzebne. I wymyśliłem dwa rozwiązania, jedno to zastosować zworkę , która omijała by konwerter gdy on nie jest potrzebny, a drugi pomysł , to zmienianie zasilania konwertera , ale wtedy może wystąpić sytuacja ze po obu stronach będzie takie samo napięcie ( napięcie 3,3 V po stronie wysokiego i niskiego napięcia ) czy to nie wpłynie negatywnie na prace konwertera ? W obecnie chwili nie mam jak sprawdzić czy to drugie rozwiązanie będzie działać. Myślałem o konwerterze firmy SparkFun BOB-12009( nie wiem czy mogę wrzucić link do sklepu w którym można go kupić, ale łatwo go znaleźć). A może ktoś posiada wyżej wymieniony konwerter i mógłby sprawdzić czy działa w tej konfiguracji.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Wszystko zależy od tego, jak często będziesz chciał zmieniać napięcia na tym konwerterze. Najprościej byłoby wpinać moduł w złącza, a gdy napięcia są tego samego poziomu wyciągać moduł i wkładać zamiast niego zworkę (a właściwie 4, ale może wytrawić odpowiednią PCB i wkładać w to samo gniazdo).

Link do komentarza
Share on other sites

Wszystko zależy od tego, jak często będziesz chciał zmieniać napięcia na tym konwerterze. Najprościej byłoby wpinać moduł w złącza, a gdy napięcia są tego samego poziomu wyciągać moduł i wkładać zamiast niego zworkę (a właściwie 4, ale może wytrawić odpowiednią PCB i wkładać w to samo gniazdo).

Myślę że nie będzie często zachodziła taka potrzeba , ale wole zrobić uniwersalne rozwiązanie

, niż później żałować i przerabiać płytkę. Chyba takie rozwiązanie , żeby można było wypinać moduł będzie najlepszym rozwiązaniem.

A nie prościej cały układ zaprojektować na 3.3V?

Na obecna chwile nie jestem w stanie powiedzieć , jakie dokładnie komponenty będę podłączał pod płytkę Beglebone Black. Dlatego wole myśleć przyszłościowo.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.