Skocz do zawartości

[Zawody] SumoChallenge - 15.11.14, Łódź


Treker

Pomocna odpowiedź

sumochallenge.png

Zapraszamy na kolejną edycję Sumo Challenge, która odbędzie się 15 listopada 2014 r. w Łodzi. Impreza jak zawsze odbywa się w nietypowej scenerii centrum handlowego w Manufakturze. W tym roku odbędzie się aż 16 konkurencji!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Standardowo, zgłaszam że organizatorzy są do Waszej dyspozycji - bombardujcie pytaniami ile wlezie. 🙂 Oczywiście, można pytać tutaj. Zaznaczam, że rejestracja jest już otwarta! 🙂

Co do nowych konkurencji:

Roborace:

Brześć 2013:

Lwów 2013:

Brześć 2012:

Ketchup:

Praga 2013 (ten na dalszym planie fajnie daje radę):

Bear Rescue:

Co do gratulacji, dzięki, ale to nie jest nasz wymysł, tylko adaptacja zagranicznych pomysłów (z naszymi niewielkimi zmianami). Jeżeli chodzi o Roborace to na pewno wystąpi kilka robotów - zapowiedzieli się nam znajomi z Białorusi i Ukrainy. 😉

Co do Bear Rescue: też mogę zapewnić, że będą uczestnicy. A jeżeli chodzi o Ketchup House - to już nie wiem, ale konkurencja wydaje się być wymarzona dla konstrukcji z LEGO Mindstorms. Zapraszamy! 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Co się dzieje jeśli nie ma chętnych do konkurencji? Anulujecie ją?

I czy będą wprowadzane zmiany w regulaminie do Humanoid Sprint? Czytałem gdzieś, albo mi się wydaje, że ktoś od was mówił o planach wprowadzenia trasy wymagającej "nawracania". Nie wiem do czego się ewentualnie szykować 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Zby15,
1. Jeżeli po zakończeniu rejestracji będzie niska frekwencja w niektórych kategoriach, to przede wszystkim będę się konktaktował z konstruktorami, żeby potwierdzili swoje uczestnictwo. Tak czy siak w przypadku jakichkolwiek potwierdzonych zgloszeń nie planujemy odwoływać konkurecji - zmienić się mogą za to zasady nagradzania (np. tylko najlepszy robot).

2. Co do zawracania w Humanoid Sprint... Taka była idea tej konkurencji gdy powstała - jednak nawet w Wiedniu wciąż obowiązuje wersja bez zawracania. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu niskiej frekwencji. My w Łodzi i tak bardzo pobłażliwie podchodzimy do robotów, bo większość (zwłaszcza tych z LEGO) po prostu nie spełnia zasad regulaminu - a i tak pozwolamy im wziąć udział (tak było np. rok temu). Dlatego też pozostajemy przy łatwiejszej wersji bez zawracania - w wersji z zawracaniem byłoby cieżko o jakiegokolwiek uczestnika. Poza tym, o ile dotychczasowa tendencja się utrzyma, to nie będzie za rok na SC już żadnej kategorii dla Humanoidów. Spośród dotychczasowych 5 edycji, na których był HS, tylko w 2012 roku wzięły udział 4 Humanoidy z prawdziwego zdarzenia (wszystkie autorstwa Pracowni Robotyki ŻOK).

natoska,

ktoś rzeczywiście zwrócił nam uwagę na to, ale tegoroczne Sumo Challenge i tak już jest przeładowane konkurencjami do granic wytrzymałości i po prostu nie dalibyśmy rady czasowo. Za rok najprawdopodobniej zawody zostaną okrojone z większości konkurencji i wtedy pomyślimy nad LEGO LF. Jednak wszystkich Mindstormowców zachęcam do wzięcia udziału w jakiejś bardziej złożonej kategorii - złożenie z LEGO robota do Ketchup House, Bear Rescue, Humanoid Sprint, Line Follower Enhanced czy oczywiście Freestyle też jest możliwe - a że te kategorie mają generalnie niską frekwencję, to z powodzeniem można walczyć o wysokie miejsca.

Link do komentarza
Share on other sites

Elektryzujące wiadomości z... Japonii. Organizatorzy All Japan Sumo Tournament (najsłynniejsze, największe, najstarsze zawody robotów Sumo 3kg) zapraszają zdobywców trzech pierwszych miejsc na naszych zawodach na finał imprezy, który odbędzie się w dniu 14 grudnia 2014 r.!

W ramach zaproszenia organizatorzy zapewniają zakwaterowanie, wyżywienie oraz wycieczki po Tokio oraz imprezę w siedzibie Fujisoft - głównego sponsora imprezy. Jedyny wkład zawodników to bilety lotnicze. Co prawda kategoria Sumo 3kg ostatnio staje się zapomniana, to mamy nadzieję, że zdopinguje to zawodników do pracy nad swoimi robotami. All Japan Sumo Tournament to chyba najsilniej obsadzony turniej Sumo na świecie - warto wspomnieć, że w imprezach eliminacyjnych bierze udział co roko około... 1000 robotów, a tylko 70 najsilniejszych dostaję się na imprezę finałową w Tokio. Laureaci Sumo Challenge będą mogli wziąć udział w kategorii międzynarodowej - w której nie biorą udziału roboty japońskie, ale laureaci takich legendarnych imprez jak RobotChallenge, Baltic Robot Sumo czy zawodów w Meksyku!

Co prawda, zawody w Japonii odbywają się w przeciwieństwie do polskich, na ringach metalowych - to mamy nadzieję, że ta perspektywa zmotywuje Was, zawodników, do pracy - jak już nie w tym, to chociaż w przyszłym roku!

Dodatkowo, w ramach imprezy odbędzie się pokazowo konkurencja Mini Sumo (bez metalowych ringów). Choć nie wchodzi ona w oficjalny program konkurencji i nie ma możliwości zdobycia nagród (a w kategorii Sumo 3kg nagrody są naprawdę niemałe...), to możliwość zmierzenia się z innymi jest sama w sobie dobrą motywacją. 🙂

[ Dodano: 24-10-2014, 13:06 ]

Zby15, strona działa dobrze... ale nie do końca. Po akceptacji zgłoszenia system wysyła potwierdzenie, które zawiera szczegóły rejestracji (to na wypadek, gdyby ktoś się pomylił w zgłoszeniu i chciał to później poprawić). W tym momencie zamiast potwierdzenia wysyłają się krzaki, jest problem z kodowaniem. Mam nadzieję, że dziś uda się to naprawić - mamy na ten moment już kilkanaście zgłoszeń, które muszę potwierdzieć

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

bulibulibu, gratulacje, fajnie, że zostaliście w taki sposób docenieni przez All Japan Sumo Tournament. Kto się już się szykuje do startu w Sumo i do późniejszego zwiedzania Japonii?

Link do komentarza
Share on other sites

cybermech, nie, żeby wystąpić w imprezie trzeba przyjechać ze swoimi zestawami (tzn. szkolnymi), sugerowałbym zeby już złożonymi 😉 My jako organizatorzy mamy tylko przeprowadzić zawody (Bear Rescue dla gimnazjalistów z projektu ma oddzielną klasyfikację w stosunku do pozostałych).

PRZYPOMINAM WSZYSTKIM, ŻE TO JUŻ OSTATNIE GODZINY REJESTACJI!

Przepraszam za opóźnione potwierdzenia - był problem z odpowiedzialnym za to plikiem.

Link do komentarza
Share on other sites

Gość
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.