Skocz do zawartości

EAGLE: przydatne ULP - grubsze zakończenia ścieżek


Treker

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Często zapominamy, że możliwości popularnego programu EAGLE można rozszerzyć skryptami ULP (User Language Programs). Pliki te mogą nam zdecydowanie ułatwić projektowanie PCB.Jest jeden warunek - musimy znać najciekawsze rozszerzenia, a przejrzenie wszystkich jest chyba niemożliwe. Stąd pomysł na nowy cykl!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Ciekawy i przydatny skrypt. Tylko jak się zachowuje przy układach scalonych kiedy między padami (pinami) jest ścieżka ? Ogólnie dawno nie robiłem takiego małego PCB, raczej zasilacze mam w ręce, ale trzeba przetestować 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo fajny cykl, mam nadzieję na kontynuację. Do tej pory w Eaglu używałem jedynie drill-aid, a z rysowaniem niestandardowych rzeczy męczyłem się ręcznie.

TearDrops przyda się na pewno przy wierceniu przytępionymi wiertłami 😉.

Choć najczęściej odrywam pady z dużych złącz, zwłaszcza jak z niektórych padów nie wychodzi żadna ścieżka. Macie jakiś sposób na to? Bo potem nie dość że złącze nie trzyma tak mocno jak powinno, to jeszcze wygląda okropnie.

Link do komentarza
Share on other sites

Kolejne ULPy, które warto według mnie opisać, to wspomniany wcześniej drill-aid i brd-statistic (lub podobnie) - podaje długości krawędzi, ilość otworów itp, potrzebnych do podania w np. kalkulatorze wycen w Satlandzie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dodam jeszcze, że w Internecie dostępne są różne skrypty robiące dokładnie to samo. Mają nawet podobne nazwy. Może komuś przypadnie do gustu inny - warto próbować.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.