Skocz do zawartości

[Zawody] Nagrody, które chciałbyś wygrać podczas zawodów robotów!


Treker

Pomocna odpowiedź

Ja jeszcze zastanawiam się nad materiałami w warsztacie, które się zużywają:

:plus: dobre wiertła do PCB

:plus: zestaw dobrych akcesoriów do Proxxonów/Dremeli i narzędzi podobnych

:plus: dobre topniki w żelu

Można też zastanowić się nad sprzętem, który rzadko mamy w domu:

:plus: analizator stanów logicznych - są dostępne tanie wersje, już po 40zł

:plus: myjki ultradźwiękowe

:plus: małe wyciągi do oparów

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chodzi o wybieranie nagród, to takie rozwiązanie było na CybAiRBot 2012. Wprawdzie było to trochę zaskakujące i trzeba było się szybko zdecydować (widząc tylko z daleka albo pytając tych co już wybrali), ale na pewno ciekawe rozwiązanie. Pamiętam, że pula była dosyć duża i były chyba 2 lub 3 "kolejki" gdzie wybierało się kolejne nagrody.

Link do komentarza
Share on other sites

- kupony do uslugodawców (wykonanie pcb, komponenty od tme/farnella/botlandu itp itd)

- wybór nagród zależnie od zajętego miejsca to zacny pomysł, zająłem w rybniku 2 miejsce kiedyś tam i myślałem sobie że nagroda zaa trzecie była dla mnie znacznie atrakcyjniejsza 😋

- coś z dziedziny: oscyloskopy, analizatory logiczne, zasilacze laboratoryjne, hot air'y. Nie zliczę ile razy złapałem się w domu na tym że programując swoje projekty brakowało mi oscyloskopu do analizy tego co się tam dzieję, albo trzeba było rework zrobić na płytce. Następnego dnia oglądałem przebiegi w pracy, albo kolega robiący na hotairze robił za mnie te przeróbki.

Link do komentarza
Share on other sites

Również uważam, że problemem jest to, że wielu z nas ma już dużo sprzętu w domu. Aczkolwiek z rzeczy zawsze przydatnych:

- wiertła i tarcze do miniszlifierek, bity do wkrętarek, śrubokręty

- cyna, ew. groty do lutownic (ale tutaj jest kilka standardów), pasty lutownicze z cyną

- zasilacze - zarówno laboratoryjne, jak i w zamkniętej obudowie (zapewniam, że taki 12V 8A każdemu by się przydał, a kosztuje tyle co płytka ewaluacyjna)

- akumulatory bądź dobre ładowarki

- bony na zakupy/usługi

- jakieś fajne narzędzia pomiarowe, które mogą się dublować z tym co ktoś ma: multimetry, pirometry

- "ołówek kablowy" (np. ROADRUNNER)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tak sobie pomyślałem, że skoro nagrodami z reguły sa książki, albo sprzęt komputerowy czy moduły elektroniczne sponsorowane bezpośrednio od sklepów, no to chyba większość osób wolałaby np. bon na 1 dowolną książkę z danego sklepu z danej kategorii, albo bon na zakupy w sklepie sponsorskim.

Myślę że wszystkim wyszło by to na dobre, gdyż i zawodnik będzie zadowolony, a może nawet i dopłaci by kupić sobie cos ciekawszego więc i sklep wyjdzie na tym na plus 😉

Link do komentarza
Share on other sites

sosnus, z doświadczenia wiem, że bony nie zawsze są wygodne dla sklepów. Nie możemy przewidzieć, co kupi zwycięzca, co czasami może stwarzać problemy. Nie każdy sklep ma też mechanizm do obsługi takich bonów, a ręczna pilnowanie tego będzie uciążliwe.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.