Skocz do zawartości

[Praca] Zlece napisanie kodu


Pomocna odpowiedź

Witam jako że nie mam aż takiej wiedzy i czasu to zlecę komuś napisanie kodu

wytyczne:

Aparatura 2.4Ghz 6h np HK-T6A

Odbiornik łączy się z arduino pinami

arduino z modułem sterownika np L298N

H1 silnik dc a prawe lewe obroty płynne

H1 silnik dc b prawe lewe obroty płynne

H3 silnik dc a prawe lewe obroty

H4 silnik dc b prawe lewe obroty

H5 moduł przekaźnik 5V 10A

H6 moduł przekaźnik 5V 10A

Jak coś pominąłem to pisać pytać 🙂

Proszę szacunkowy kosz czas 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Przecież to jest banał na jedno popołudnie do zrobienia. Oczywiście aparatura i odbiornik to gotowce a mówię o samym kodzie na chociażby atmegę8.

Tylko, że brak sprecyzowanych wymagań w jaki sposób silniki miałyby zmieniać obroty w zależności od wychylenia drążków aparatury. Bo jedyne rozwiązanie to prawo lewo wychylanie drążków i w jedną stronę prawe obroty w drugą lewe.

Link do komentarza
Share on other sites

Wlasnie dlatego ze zadanie wydaje sie proste, zaciekawilo mnie jak byscie podeszli do tematu wyceny takiej pracy. Ciekawe czy na jednym popoludniu by sie skonczylo. Od razu widac ze autor nie do konca sprecyzowal zadanie. Jak wtedy podejsc do tematu, od razu policzyc "gorka" doliczajac to czego sam zleceniodawca nie wie? Czy zastosowac technike "niskiej pilki" - wycenic jak jest, a pozniej za kazda zmiane literki platne ekstra?

Moze to troche off-topic, ale wydaje mi sie ciekawe.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja uważam, że w takich zleceniach tak samo jak np.: w webmasterce nie da się zrobić programu, który od razu "zadziała". Zawsze klient będzie miał jakieś uwagi po prezentacji pierwszej wersji 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Gdyby cała elektronika była gotowa i dostępna to napisanie kodu, który to obsłuży to naprawdę banał. Rzeczywistość jest pewnie taka, że morelo, nie ma nic a wydaje mu się, że na arduino plus jakiś prastary mostek wystarczy na 4 silniki prawo/lewo plus dwa z płynną regulacją obrotów. No i tak jak teraz liczę to 6 kanałów może być trochę mało, 2 kanały na dwa silniki prawo/lewo plus regulacja obrotów, 2 kanały na przekaźniki. No i teraz jest kwestia pozostałych 2 silników i ich obrotów prawo/lewo. Sęk w tym, że znowu brak informacji do czego to zostanie użyte i czy te silniki mogłyby być podłączone do albo 2 drążka, albo po jednym na drążek (wtedy znowu możliwe jest dodanie płynnej regulacji obrotami i kanałów wystarczy).

Z drugiej strony, jeśli okazałoby się, że to cudo ma latać, to ja nie podjąłbym się napisania kodu do tego za żadne pieniądze 😋.

Link do komentarza
Share on other sites

No to na ta chwile mamy: czas pracy - jedno popoludnie (4h ?), cena powiedzmy 4 x nasza stawka.

Ciekawe czy bysmy na tym zarobili.

Pojawilo sie troche pytan, moze morelo pomoglby doprecyzowal nasze "zadanie".

Jeszcze jedna ciekawostka - jak na razie 3 osoby wypowiadaja sie na forum. Jako hobby, ale normalnie ten czas chyba tez powinien sie liczyc do kosztorysu?

Treker, jak najbardziej masz racje. Ale przyklad jest ciekawy, bo wydaje sie banalny... Wiec w pierwszej chwili az korci przyjac zlecenie, wycenic na 4h pracy i... no wlasnie, ciekawe czy by sie oplacalo 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zawsze są poprawki to trzeba uwzględnić.

Mam

3 płyty uno, leonardo i mega do tego mam 2 sterowniki L298N oraz BTN7970 kilka przekaźników kilometr kabli wiadro silników oczywiście apka hk-t6a z odbiornikiem.

Mam już jeden kod i on działa na 2h jako mix do sterowania pojazdem typu tank.

Ale teraz chce mieć tak

H1 silnik dc a prawe lewe obroty płynne proporcjonalne do wychylenia drążka drążek prawo lewo 0 neutral stop

H2 silnik dc b prawe lewe obroty płynne proporcjonalne do wychylenia drążka drążek prawo lewo 0 neutral stop

H3 silnik dc a prawe lewe obroty drążek prawo lewo 0 neutral stop cały czas pełna moc

H4 silnik dc b prawe lewe obroty drążek prawo lewo 0 neutral stop cały czas pełna moc

H5 moduł przekaźnik 5V 10A na apce przełącznik dwu pozycyjny on/off

H6 moduł przekaźnik 5V 10A na apce przełącznik dwu pozycyjny on/off

Do czego mi to? do zabawki nie będę tym latał

i bez przesady jeśli trzeba będzie np zmienić w kodzie 17 na 18 to nie będe leciał po poprawke.

Co jeszcze potrzeba?

oferty tu lub na pw

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

H1 silnik dc a prawe lewe obroty płynne proporcjonalne do wychylenia drążka drążek prawo lewo 0 neutral stop

H2 silnik dc b prawe lewe obroty płynne proporcjonalne do wychylenia drążka drążek prawo lewo 0 neutral stop

H3 silnik dc a prawe lewe obroty drążek prawo lewo 0 neutral stop cały czas pełna moc

H4 silnik dc b prawe lewe obroty drążek prawo lewo 0 neutral stop cały czas pełna moc

Wybacz, ale po takim opisie to mi drążków zabrakło 😉. Chcesz wszystko prawo lewo to 2 brakuje. Albo opisz dokładniej, typu silnik pierwszy ma być na drążku gazu, silnik drugi na sterze kierunku, trzeci na sterze wysokości a czwarty na lotkach.

Link do komentarza
Share on other sites

Hm masz 2 drążki a w nich 4 h

lewy drążek prawo/lewo pierwszy silnik płynne obroty

lewy drążek przód/tył drugi silnik płynne obroty

prawy drążek prawo/lewo trzeci silnik stałe obroty

prawy drążek przód/tył czwarty silnik stałe obroty

Reszte dwa kanały to przekaźniki

Paniał?

Link do komentarza
Share on other sites

No i jak miał być banał na jedno popołudnie, a nikt to tu zadał pytanie nie raczył nawet ceny podać 🤣 he

Owszem dostałem na pw cene od jednego i dziękuje mu za to, ale nie mam z czym porównać 😅

Link do komentarza
Share on other sites

morelo, a może dlatego, że to banał to nikt się nie będzie chciał za to zabrać. Nie masz gotowej elektroniki, podałeś za mało szczegółów. Programista potrzebuje konkretów w stylu pod jakie wyprowadzenie mikrokontrolera co jest podłączone, gdzie wchodzą sygnały z odbiornika itp. Na dobrą sprawę to miałoby to sens gdyby w grą wchodziło wykonanie płytki z elektroniką (mikrokontroler, mostki, przekaźniki) i oprogramowaniem jej. Tobie pozostałoby podłączenie odbiornika i silników według instrukcji. Ja osobiście nie mam czasu ani chęci, aby się za to zabrać.

Link do komentarza
Share on other sites

Mnie projekt zaciekawił tylko jako przykład problemów z wyceną pracy. Zadanie jest proste, ale bardzo nieprecyzyjnie sformułowane. Mam bardzo złe doświadczenia z tego typu projektami, ale byłem ciekaw jak inni Forumowicze podchodzą do takich zadań. Wydaje mi się, że jest to ciekawy temat. Natomiast samo zlecenie - z jednej strony banalne, z drugiej może okazać się niezłą miną.

Link do komentarza
Share on other sites

morelo, a może dlatego, że to banał to nikt się nie będzie chciał za to zabrać. Nie masz gotowej elektroniki, podałeś za mało szczegółów. Programista potrzebuje konkretów w stylu pod jakie wyprowadzenie mikrokontrolera co jest podłączone, gdzie wchodzą sygnały z odbiornika itp. Na dobrą sprawę to miałoby to sens gdyby w grą wchodziło wykonanie płytki z elektroniką (mikrokontroler, mostki, przekaźniki) i oprogramowaniem jej. Tobie pozostałoby podłączenie odbiornika i silników według instrukcji. Ja osobiście nie mam czasu ani chęci, aby się za to zabrać.

Kolego piszesz

Przecież to jest banał na jedno popołudnie do zrobienia.

a teraz

Ja osobiście nie mam czasu ani chęci, aby się za to zabrać.

zastanów się troche

Jak nie mam elektroniki ? chyba napisałem wcześniej

To niech programista jeszcze zrobi rozrys w http://fritzing.org/home/

i poda koszt za schemat i kod proste? ja już resztę podłącze według rysunku chyba proste?

Czego wy nie rozumiecie?

Link do komentarza
Share on other sites

morelo, zabierasz się za to od d*py strony taka jest prawda. Ja próbuję wyciągnąć więcej informacji po to aby komuś było łatwiej. Gdybyś miał cokolwiek pojęcia to wiedziałbyś, że tak jak chcesz Ty to zrobić to ani nie jest łatwiej ani taniej 😋.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.