Skocz do zawartości

Moj pierwszy maly project - maly prosty robot - pomocy :-)


mikiB

Pomocna odpowiedź

Hej,

Znalazłem pewne urządzenie na youtube (link załaczam na dole) które jest skonstruowane z najzwyklejszego servo.

Niestety moja wiedza w dziedzinie electroniki / robotów jest ograniczona, można powiedzieć zerowa  .

Znalazłem na ebeyu identyczne serwo (link zalaczam na dole) ale nie mam zielonego pojęcia jak ten ktoś z filmiku je uruchomil aby wykonywalo taki wlasnie cykliczny ruch.

Pomórzcie prosze laikowi , nie moge spac po nocach bo ciagle o tym myśle.

Wielkie dzieki

Miki

http://www.ebay.co.uk/itm/New-1x-TowerPro-SG90-9G-Micro-Servo-Motor-RC-Robot-Helicopter-Airplane-Controls-/281533607161?pt=UK_BOI_Electrical_Components_Supplies_ET&hash=item418cb5ecf9

Link do komentarza
Share on other sites

Z robotem ma to niewiele wspólnego, sam przyznasz. To co widzisz na filmie to serwo przyklejone do pada, czy tableta (widać kawałek taśmy) i wykonujące cykliczny ruch. Są testery serw, które robią taki test, ale można też zaprogramować jakiś malutki mikrokontroler żeby robił to samo, ale wydaje mi się, że tester wystarczy. Pytanie tylko czy coś więcej jest podłączone do serwa aby był wykrywany dotyk, czy po prostu to coś (jakaś pianka) na końcu ramienia serwa wystarczy.

Pochwal się jaki jest cel tego klikania w tej grze?

Link do komentarza
Share on other sites

Hej, Dzieki za tak szybka odpowiedz.

Cel klikania jest prosty. tak dlugo jak jestes online inni nie moga Cie ograbic ze zlota 🙂

na koncu mozna umiescic chodzby koncowke z piora do ekranow dotykowych to nie jest problem.

Tester musialby by byc wspomagany przez jakis program a ja bym chcial zeby to dzialalo nizaleznie. poniewaz nie wiem czy znajde taki program na androida.

Gdzie znajde jak zbudowac taki malutki mikrokontroler ?

Miki

[ Dodano: 09-01-2015, 10:48 ]

Hej

Znalazlem tester do servo , dzieki Serbe.

mimo wszystko Ciagle mnie Ciekawi jak skonstruowac taki malutki mikrokontroler 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Mikrokontrolera się nie konstruuje a programuje. Bierzesz powiedzmy atmega8 lub attiny2313 lub jakikolwiek inny mikrokontroler, którego jest łatwo oprogramować. Wyszukujesz środowisko, do napisania programu, kompilujesz napisany program, wgrywasz do mikrokontrolera, zasilasz, podłączasz serwo i voila działa. Oczywiście to są tylko hasła, bo musisz wiedzieć jak podłączyć mikrokontroler do zasilania itp. Dzięki programowi możesz napisać dowolny kod, żeby serwo odchylało się tylko odrobinę i w określonych odstępach czasu.

A tak na marginesie to założę się, że są boty na androida do tej, i nie tylko tej, gry, które programowo realizują klikanie i to pewnie jeszcze w różnych miejscach ekranu. Inna sprawa, że jak będziesz 24/7 online w tej grze, lub serwo będzie wykonywało identyczne ruchy przez bardzo długi czas, to prędzej czy później zostaniesz zbanowany za używanie bota 😋.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Sa programy ale server wylogowuje tak czy owak po kilku godzinch.

Masz racje z tym mikrochipem to chyba sobie nie poradze 🙂

ja nie koniecznie chce byc zalogowany 24/7 raczej ajk ide do toalety albo zrobic sobie kanapke to caly moj czas 2 godzinnego grania moze byc zniweczony bo ktos najechal moja Baze, ale to tak na marginesie 🙂

Mysle ze pomysl z zewnetrznym tester jest genialny , tylko musze go jakos do usb podlaczyc 🙂

Jedyne co mnie zastanawialo jak oni to zaprogramowali na tym pierwszym filmiku z youtube, ze ta dzwignia dochodzi do ekranu , pozostaje tam przez kilka sekund po czym powoli wraca I od nowa.....

to porostu mi sie ciekawe wydalo

Wielkie dzieki za wsparcie

[ Dodano: 09-01-2015, 11:49 ]

Bierzesz powiedzmy atmega8 lub attiny2313 lub jakikolwiek inny mikrokontroler, którego jest łatwo oprogramować. Wyszukujesz środowisko, do napisania programu, kompilujesz napisany program, wgrywasz do mikrokontrolera, zasilasz, podłączasz serwo i voila działa

Wszystko brzmi prosto tylko jak ja mialbym stac sie teraz programista ......🙂

Nie mam o tym zielonego pojecia

Link do komentarza
Share on other sites

mikiB, nie musisz być programistą. Możesz albo poprosić kogoś, żeby za drobną opłatą zrobił dla Ciebie taki układ, napisałem drobną bo to jest kilka linijek kodu, ale w grę wchodzi jeszcze wykonanie płytki z mikrokontrolerem i zaprogramowanie go. Możesz też nauczyć się w dosłownie jeden dzień Bascoma, i wykonać samemu taki tester do serw. W Bascomie to kilka linijek kodu.

Link do komentarza
Share on other sites

Proszę bardzo, zrobiłem. Tutaj kod w Arduino:

#include

Servo myservo;

void setup()

{

myservo.attach(9);

}

void loop()

{

myservo.write(90);

delay(500);

myservo.write(180);

delay(500);

}

A tutaj filmik:

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.