Skocz do zawartości

Kurs elektroniki – #3 – prawa Ohma i Kirchhoffa w praktyce


Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Santiago nie wiem czy to dobry pomysł. Prawa Ohma i Kirchoffa to taka podstawowa podstawa elektroniki, i bez ich zrozumienia próba pójścia dalej będzie przypominać próbę zrozumienia "Rusłana i Ludmiły" Puszkina... nie tyle bez znajomości języka, co alfabetu.

Rozumiem że na ochotnika wyznaczyleś się do odpowiadania na pytania w stylu "dlaczego jak mierzę rezystor wlutowany w układ to dostaję inną wartośc niż ta co jest na rezystorze"?

Link do komentarza
Share on other sites

Czasem zrozumienie czegoś przychodzi z czasem. I ktoś może się zniechęcić. Każdy jest inny i wymaga innego podejścia. Jestem za tym aby dobrze poznać podstawy, ale spokojnie i bez pośpiechu.  Przyjdzie dzień ,że wszystko stanie się zrozumiałe w jednym momencie, ale nie należy czekać tylko na ten dzień. P prostu iść dalej i po pewnym czasie spróbować zrozumieć to czego nie rozumiało się wcześniej.  Bawić się tym co się robi. Mnie samego czasami ponoszą  nerwy przy programowaniu ( bo jestem cienki bolek), ale nic to 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Masz jakiś miernik w domu ? Jeżeli masz to pomierz napięcia na czymś prostym.  Na płytce zbuduj prosty układ  i miłej zabawy. Jak mierzyc masz na Forbocie pieknie opisane. Tak na marginesie to wszystko jest trudne nim stanie się  proste. Ja bawiłem się elektroniką 40 lat temu bez znajomości tych praw. Kopiowanie :). Tak że masz nieco czasu 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

@marcinosssss najważniejsze, abyś nie omijał żadnych ćwiczeń praktycznych. Nie warto czytać takich poradników bez samodzielnego ćwiczenia, nawet, jeśli masz uzyskać dokładnie takie same wyniki jak w naszym przypadku 🙂 Jak nie rozumiesz dlaczego coś się dzieje to od razu zadawaj konkretne pytanie i będziemy jakoś pomagać 🚀 Może pominąłeś coś wcześniej? Jeśli tak to warto wrócić do początku.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.