Skocz do zawartości

CHIP, nadchodzi godny następca dla RaspberryPi?


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
RaspberryPi było prawdziwym przełomem. Jego twórcy trafili na nowy rynek. Wielu konstruktorów czekało na prawdziwy komputer w cenie 35$.Od momentu, gdy projekt zyskał olbrzymią sławę regularnie pojawiają się pogłoski o nowszych i lepszych wersjach sprawdzonego RaspberryPi. Pierwszy raz mam jednak wrażenie, że tym razem mogą być prawdziwe.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Płytka niby tylko $9, ale odbijają sobie na kosztach wysyłki, $20. Trochę jak "najtańsze oferty" na Allegro...

Do tego ani słowa o tym, ile i jakie to będzie miało wejścia i wyjścia do hobbystów. Jasne, composite video jest dla wszystkich bardzo potrzebne, ale co z GPIO? Jakie napięcia? Może ADC i DAC, albo PWM? Jakieś protokoły komunikacji? Jakiś port szeregowy chociaż?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Na wysyłce raczej docelowo zarabiać nie będą. Taki jest niestety koszt przesyłek międzynarodowych. Wystarczy przejrzeć podobne akcje.

Natomiast co do GPIO to podali informację, że wyprowadzone jest 8 GPIO, PWM, SPI, TWI (I2C), UART, USB, MIPI-CSI, interfejs do LCD z panelem dotykowym. Jednak pracują jeszcze nad zmianami.

Link do komentarza
Share on other sites

Na wysyłce raczej docelowo zarabiać nie będą. Taki jest niestety koszt przesyłek międzynarodowych. Wystarczy przejrzeć podobne akcje.

Natomiast co do GPIO to podali informację, że wyprowadzone jest 8 GPIO, PWM, SPI, TWI (I2C), UART, USB, MIPI-CSI, interfejs do LCD z panelem dotykowym. Jednak pracują jeszcze nad zmianami.

No właśnie pozwoliłem sobie ostatnio wesprzeć kilka podobnych projektów i koszty wysyłki wynosiły $5, więc się bardzo zdziwiłem. Podejrzewam, że te baterie LiPo im podrażają wysyłkę -- ale szkoda, że także dla tych, co nie biorą baterii.

Faktycznie widzę, że pojawiła się teraz w Q&A informacja o pinach, dobre i to. Ja jednak chyba będę jednak szukał czegoś z większą liczbą GPIO ale bez karty graficznej do moich robotów.

Link do komentarza
Share on other sites

Podejrzewam, że te baterie LiPo im podrażają wysyłkę -- ale szkoda, że także dla tych, co nie biorą baterii.

W Q&A dali również znać, że starają się rozwiązać sprawę drogiej wysyłki.

Link do komentarza
Share on other sites

Wziąłbym gdyby nie:

- koszty wysyłki. (w niemczech niestety wszystko przechodzi przez urząd celny i wysyłka niestety też wlicza się w cenę produktu!) 29$ to akurat 22eur i od tej kwoty urząd celny dowala cło 😋

- nie podali jaki linux na tym będzie. Czy stary debian, czy jakiś minimalowy ubuntu, a może snappy core? Dla mnie w tym momencie to istotne 😋

Link do komentarza
Share on other sites

akurat 22eur i od tej kwoty urząd celny dowala cło 😋

Cło nalicza się dopiero od 40 albo 45 euro, nie od 22.

Źle napisałem, cło nalicza się od 150 eur, natomiast import tax od 22, ale to dlatego że jak to załatwiałem mój niemiecki jeszcze nie był taki dobry i było to dla mnie jedno i to samo. Źródło:

http://www.zoll.de/DE/Fachthemen/Zoelle/Zollbefreiungen/Aussertarifliche-Zollbefreiung/Sendungen-mit-geringem-Wert/sendungen-mit-geringem-wert_node.html

Nie pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Wole poczekać jak już zaczną to sprzedawać. Najważniejsze jest to jakie będzie wsparcie i dokumentacja. Niestety ale na pulpit to się na 100% nie nadaje. Jeśli ktoś próbował używać pulpitu na tym i podobnych procesorach to rozumie.

Jedynym dobrym przeznaczeniem to IoT 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.